صادرات محصول روغن موتور تولید آبادان در بازارهای منطقه رو به افزایش است

مدیر عامل پالایشگاه روغن‌ سازی ایرانول آبادان تولید روغن موتور در مجتمع بریم این پالایشگاه در سال گذشته را 584 میلیون و 663 هزار لیتر عنوان کرد و گفت: صادرات محصول روغن موتور تولید این پالایشگاه در بازارهای منطقه رو به افزایش است.

سید علی هاشمی روز شنبه با بیان اینکه محصول روغن موتور تولید این پالایشگاه علاوه بر بازار داخل به کشورهای مختلف نیز صادر می‌شود اظهار داشت: روغن موتور تولید این پالایشگاه به صورت بشکه‌ای و بسته بندی فلکسی از طریق بندر صادراتی امام خمینی (ره) به کشورهای دیگر صادر می‌شود.

وی با بیان اینکه به منظور جلوگیری از خام فروشی، صادرات محصول نهایی روغن موتور در دستور کار قرار دارد به بازاریابی صورت گرفته برای صادرات محصول نهایی تولید این پالایشگاه در کشورهای چین، هند، پاکستان، عراق، کشورهای حاشیه خلیج فارس، جنوب شرق آسیای و آفریقا اشاره کرد و گفت: پالایشگاه روغن سازی ایرانول آبادان با ظرفیت تولید مناسب به پایگاه صادرات روغن موتور تبدیل می‌شود.

هاشمی تصریح کرد: در سال ۹۶ میزان صادرات محصولات پالایشگاه روغن سازی ایرانول آبادان ۵۶۴ میلیون و ۶۷۰ هزار لیتر بود که این میزان در سال ۹۷ چهار درصد افزایش داشته است.

 

وی اظهار داشت: با توجه به افزایش تولید پالایشگاه روغن سازی ایرانول در سال ۹۷ میزان ۳۰ درصد سهم بازار تولید روغن در اختیار پالایشگاه ایرانول آبادان است.

وی به چشم انداز ۱۰ ساله پالایشگاه روغن سازی ایرانول آبادان اظهار داشت: در این چشم انداز میزان صادرات ۳۰ هزار تن در سال دیده شده ولی برای اینکه جلوتر از این چشم انداز حرکت کردیم زودتر از ۱۰ سال به افزایش تولید و صادرات در این پالایشگاه دست خواهیم یافت.

پالایشگاه شرکت نفت ایرانول در ضلع شرقی اروندرود و مساحتی به وسعت ٢٠ هکتار قرار دارد، این پالایشگاه نخستین تولید کننده روغن‌های موتور و صنعتی در ایران می‌باشد که سال ١٣٢٩ راه‌اندازی شد. انواع روغن‌های پایه سبک و سنگین، انواع روغن موتور و صنعتی، (اکستراکت) برای مصرف در کارخانجات ساخت دوده صنعتی، اسلاک واکس به عنوان خوراک اولیه کارخانجات پارافین‌سازی و مصارف صنعتی از تولیدات این پالایشگاه است.

این پالایشگاه می‌تواند تمامی سفارش‌های صادرکنندگان روغن (روغن پایه، روغن موتور و روغن‌های صنعتی) را با رعایت استانداردهای بین‌المللی و تعیین شده در سفارش خرید، تولید کند.

همزمان با سوم خرداد سال ۹۶، سالروز آزادی خرمشهر، بازسازی کامل کارخانه تولید روغن ایرانول آبادان و تولید روغن موتور الوند پس از ۳۶ سال در شرکت ایرانول آبادان آغاز شد.

نوشتن دیدگاه

فروشگاه اینترنتی سیتی سنتر اروند