سرمایه گذاری در منطقه آزاد اروند به رشد ۱۱۰ درصدی رسید

معاون سرمایه گذاری و توسعه کسب و کار منطقه آزاد اروند از رشد ۱۱۰ درصدی سرمایه گذاری در سالجاری در این منطقه خبر داد و گفت: این مهم در بخش گردشگری و صنعت در این منطقه رو به افزایش است.

سید علی موسوی روز یکشنبه میزان سرمایه گذاری انجام شده در منطقه آزاد اروند از ابتدای سال جاری تاکنون را ۹۴۰ میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: این میزان سرمایه گذاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته بیش از ۱۱۰ درصد در بخش خدمات، تجارت، گردشگری و صنعت رشد را نشان می‌دهد.

وی افزود: پارسال ۲۲۰ میلیون دلار کالاهای تولیدی منطقه از جمله صنایع پایین دستی پتروشیمی شامل قیر و نیز خرما، روغن‌های صنعتی و شیلات از منطقه آزاد اروند صادر شده که نسبت به مدت زمان مشابه پارسال ۳۰ درصد رشد داشته است.

موسوی با اشاره به صادرات کالا در منطقه آزاد اروند گفت: در سال گذشته بیش از یک میلیارد دلار کالا از بنادر آبادان، خرمشهر و مرز تجاری شلمچه به کشورهای عراق، کویت، تایلند، چین، روسیه و دیگر کشورهای منطقه صادر شد.

معاون سرمایه گذاری و توسعه کسب و کارهای سازمان منطقه آزاد اروند عمده کالاهای صادراتی را شامل مواد غذایی، مصنوعات پلاستیکی، مصلاح ساختمانی، فولاد، میوه و تره بار و لبنیات برشمرد.

نوشتن دیدگاه

فروشگاه اینترنتی سیتی سنتر اروند