۳ تن مواد غذایی فاسد در آبادان معدوم‌ شد

سرپرست مرکز بهداشت آبادان گفت: از ابتدای امسال تاکنون سه هزار و ۵۰۰ کیلوگرم انواع موادغذایی فاسد و تاریخ مصرف گذشته توسط بازرسان بهداشت محیط مرکز بهداشت آبادان معدوم شد.

جعفر ربیحاوی روز یکشنبه اظهار داشت: بازرسان بهداشت محیط مرکز بهداشت شهرستان آبادان در سالجاری همزمان با برنامه‌های تشدید بازرسی از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی موفق به کشف این مواد فاسد و غیرقابل مصرف انسانی و حیوانی شدند که این مواد غذایی پس از هماهنگی و اخذ دستور قضایی معدوم شدند.

وی مواد معدوم شده را انواع شربت خوراکی با مارک ویمتو و موگو، روغن‌های غیرقابل مصرف و مواد پروتئینی بیان کرد و گفت: در این مدت بیش از چهار هزار و ۳۰۰ مورد بازرسی از واحدهای صنفی شهرستان انجام شد.

ربیحاوی تعداد نمونه‌برداری‌های انجام‌شده در این مدت را ۲ هزار و ۲۷۶ نمونه بیان کرد و گفت: نمونه برداری شامل کنترل کیفی روغن‌های مصرفی، مصرف جوش شیرین در نان، میزان نمک، دمای موادغذایی و همچنین میزان آلودگی سطوح از جمله وسایل و ابزار کار و دستهای کارگران بود که در نهایت مقادیر مذکور از چرخه مصرف انسانی خارج شده است.

وی گفت: با توجه به نزدیک شدن به عید سعید فطر شهروندان به کیفیت انواع اقلام غذایی مصرفی این ایام از جمله انواع شربت و آجیل توجه کنند و از فروشگاه‌های معتبر خرید کنند.

وی از شهروندان آبادان و خرمشهر خواست در صورت مشاهده هر گونه تخلف شکایت خود را سامانه ۱۹۰ اطلاع دهند.

وی ادامه داد: سامانه ۱۹۰ به منظور دریافت شکایت و پیشنهادات به صورت ۲۴ ساعته فعال است و موارد مطرح‌شده در این سامانه ظرف مدت حداکثر ۷۲ ساعت توسط کارشناسان بهداشت محیط پاسخ داده می‌شوند.

نوشتن دیدگاه

فروشگاه اینترنتی سیتی سنتر اروند