استقلال - صنعت نفت؛ بدون مساوی

استقلال و صنعت نفت در حالی در هفته بیست و نهم لیگ برتر به مصاف هم می‌روند که هیچ یک از بازیهای قبلی دو تیم در لیگ برتر با نتیجه مساوی به پایان نرسیده است.

یکی از هشت دیدار حساس هفته بیست و نهم لیگ برتر که می‌تواند در تعیین قهرمان هم نقش داشته باشد، دیدار بین دو تیم استقلال و ذوب آهن است.

دو تیم قدیمی و ریشه دار فوتبال کشور که در نیم قرن اخیر بارها با یکدیگر دیدار داشته‌اند. سابقه بازی دو تیم در لیگ برتر محدود به ۱۵ بازی است و بازی امشب، شانزدهمین تقابل این دو تیم در لیگ برتر است.

دو تیم در حالی برای شانزدهمین بازی در لیگ برتر آماده می‌شوند که هیچیک از ۱۵ بازی گذشته آنها با نتیجه مساوی تمام نشده است.

از ۱۵ بازی گذشته سهم استقلال با ۸ پیروزی، یک برد بیشتر از صنعت نفت بوده و آبادانی‌ها نیز با آماری نزدیک به آبی‌ها، ۷ بار برنده از این دیدار بیرون آمده‌اند. از ۱۵ باز گذشته، ۷ بازی در آبادان انجام شده که سهم استقلال ۴ و سهم صنعت نفت ۳ پیروزی است.

 

در ۸ باری هم که دو تیم در تهران با هم دیدار داشتند هر کدام ۴ بار پیروز شده‌اند. پر گل ترین بازی دو تیم به دیداری باز می‌گردد که در فصل ۹۰-۸۹ انجام دادند و در آن بازی ۸ بار توپ از خط دروازه‌ها عبور کرد که سهم استقلال ۶ و سهم صنعت نفت ۲ گل بود.

آخرین دیدار دو تیم در هفته پانزدهم فصل جاری بود که آبی پوشان در خانه با گلهای فرشید باقری، طارق همام و صیاد منش مهمان خود را ۳ بر صفر شکست دادند. بهترین گلزن استقلال به صنعت نفت فرهاد مجیدی با ۴ گل زده است که امشب در نقش سرمربی روی نیمکت آبی پوشان خواهد نشست.

در حالی یک مجیدی بهترین گلزن استقلال به صنعت نفت است که یک مجیدی دیگر به اسم فرزاد، اولین بازیکن استقلال است که در لیگ برتر موفق به باز کردن دروازه صنعت نفت شده است.

آبی پوشان در مجموع این ۱۵ بازی ۲۸ و تیم آبادانی نیز ۱۸ بار موفق به گلزنی شده‌اند.

در تاریخ دیدارهای دو تیم تنها یکبار هت تریک اتفاق افتاده که این هت تریک هم به نام سید محسن کریمی ثبت شده است.

این اتفاق در نیم فصل دوم فصل ۹۷-۹۶ اتفاق افتاد که استقلال در آن بازی با نتیجه ۴ بر صفر پیروز شد.

دیدار دو تیم استقلال و صنعت نفت امشب و از ساعت ۲۱:۳۰ در ورزشگاه تختی آبادان برگزار می‌شود.

نوشتن دیدگاه