استحکام بخشی سیل بند سه روستای در معرض سیلاب آبادان شتاب گرفت

بخشدار مرکزی آبادان گفت: عملیات استحکام بخشی سیل بند روستاهای تنگه 1، 2 و 3 در بخش مرکزی آبادان در ساحل بهمنشیر با شتاب در حال انجام است.

بتول سعیدی زاده سه شنبه اظهار داشت: سه هزار کیسه از صبح امروز در اختیار روستائیان این سه روستا قرار گرفته و با همکاری گروهای جهادی عملیات استحکام بخشی سیل بند این روستاها به سرعت در حال انجام است.

وی افزود: دوشنبه شب فراخوانی به دهیاران حاشیه رودخانه بهمنشیر داده شد و با کمک اهالی عملیات استحکام بخشی 12 کیلومتر سیل بند در این منطقه آغاز شده است.

سعیدی زاده به رفع تهدید سیلاب از روستای ابوشانگ بخش مرکزی آبادان با تقویت و ایجاد سیل بند جدید اشاره کرد و افزود: 2 دستگاه بیل مکانیکی برای احتیاط در این روستا مستقر شده تا در صورت بروز مشکل فوری نسبت به ترمیم سیل بند اقدام کنند.

وی افزود: هشت دستگاه کمپرسی، لودر نیز با توجه به نفوذ آب اروند به روستای حیر مشغول عملیات ترمیم سیل بند در این منطقه هستند و تا ظهر مشکل این روستا نیز برطرف خواهد شد.

بخشدار مرکزی آبادان گفت: 13 کیلومتر سیل بند در حاشیه تالاب شادگان در جاده قفاص احداث شده و سیلاب با تمهیدات انجام شده و با هدایت آبها به سمت منطقه گوبان و آبهای ساحلی شمال خلیج فارس کنترل شد.

نوشتن دیدگاه