130 خانوار سیل زده شادگانی در آبادان اسکان موقت شدند

معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری ویژه آبادان گفت: 130 خانواده از شادگان در قالب 750 نفر با هماهنگی سپاه پاسداران شادگان در اردوگاه پیامبر اعظم (ص) راهیان نور آبادان اسکان موقت شدند.

بیژن ربیعی شنبه اظهار داشت: علاوه بر هماهنگی با هلال احمر استان خوزستان برای پشتیبانی از سیل زدگان در خصوص تامین مواد شوینده و غذای سرد از سوی موکب فاطمیون (افغانی های مقیم ایران) غذای گرم روزانه در اختیار سیل زدگان اردوگاه قرار می گیرد.

وی افزود: با هماهنگی با دانشکده علوم پزشکی درمانگاه سیار به همراه کادر پزشکی متشکل از پزشک عمومی و متخصص طب اورژانس در اردوگاه مستقر و تیم های بهداشت محیط، بیماری‌های واگیر و سلامت خانواده با هدف محافظت از سلامت سیل زدگان در اردوگاه اسکان موقت فعال شدند.

ربیعی به حضور 165 دانش آموز و کودک در میان سیل زدگان اسکان موقت در اردوگاه پیامبراعظم (ص) آبادان اشاره کرد و گفت:با هماهنگی انجام شده با آموزش و پرورش شادگان و آبادان ترتیبی اتخاذ شده تا کلاس های درس موقت برای دانش آموزان در اردوگاه دایر شود و یک مهدکودک نیز برای کودکان از روز یکشنبه در منطقه راه اندازی می شود.

 

وی به استقرار آشپرخانه موقت برای خانواده های سیل زده مقیم در اردوگاه اشاره کرد و بیان داشت:برخی از اقلام مورد نیاز خانواده ها تامین و در اختیار آنها قرار گرفته است.

معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری ویژه آبادان از تدارک برگزاری جشن نیمه شعبان با هماهنگی سازمان منطقه آزاد اروند و شهرداری آبادان اشاره کرد و گفت:با هماهنگی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آبادان نمایش فیلم و اجرای برنامه های تئاتر خیابانی در دستور کار قرار گرفته است.

اردوگاه پیامبر اعظم (ص) ویژه راهیان نور در منطقه عملیاتی دفاع مقدس ˈماردˈ در 20 کیلومتری آبادان قرار دارد.

اردوگاه پیامبر اعظم با شش هزار متر مربع زیر بنا به همت سپاه امام سجاد (ع) استان هرمزگان و با کمک استانداری و ادارات استانی هرمزگان از سال 1390 در منطقه ˈماردˈ آغاز و دارای درمانگاه مجهز، نمازخانه، سالن غذاخوری، آشپزخانه، 71 سرویس بهداشتی، و 30 حمام ، است.

نوشتن دیدگاه