سرمایه گذاری شرکت صنایع شیر ایران «پگاه» در منطقه آزاد اروند

منطقه آزاد اروند میزبان مدیرعامل شرکت صنایع شیر ایران «پگاه» و هیأت ارشد همراه، جهت همکاری و سرمایه گذاری این واحد عظیم کشت و صنعت، شد.

ظهر امروز جلسه بررسی ظرفیت ها و زیرساخت های منطقه جهت سرمایه گذاری با حضور اسماعیل زمانی مدیرعامل، معاون سرمایه گذاری و توسعه کسب و کارها، مدیر بهداشت، درمان و محیط زیست این سازمان با مدیرعامل و هیات همراه شرکت صنایع شیر ایران برگزار شد.

معاون سرمایه گذاری و توسعه کسب و کارها سفر این هیأت بلند پایه که همگی از مدیران ارشد این مجموعه بزرگ لبنی، تولیدی و کشت و صنعتی کشور هستند را بسیار مهم و تأثیرگذار دانست و خاطرنشان کرد: این مجموعه بزرگ و قدیمی توانست در سال گذشته مبلغی بالغ بر ۱۰۰ میلیون دلار صادرات و بیش از ۴ هزار میلیارد تومان نیز فروش داخلی داشته باشد که این موضوع بسیار حائز اهمیت است.

موسوی با اشاره به اینکه هدف مدیران ارشد این بنگاه بزرگ اقتصادی دیدار از زیرساخت های منطقه آزاد اروند جهت سرمایه گذاری بوده است توضیح داد: مجموعه پگاه از پتانسیل های موجود در منطقه نظیر سایت صنعتی، شلمچه، آزمایشگاه غذا و دارو و کشتارگاه صنعتی بازدید کرده و از نزدیک با زیرساخت های مهم تجاری و صنعتی موجود آشنا شدند.

معاون سرمایه گذاری و توسعه کسب و کارهای سازمان منطقه آزاد اروند ماحصل این بازدید ها و جلسات پیرو آن را مثبت ارزیابی کرد و افزود: با توجه به ظرفیت های موجود، شرکت پگاه تصمیم گرفت که در سه بخش صنعت، تجارت و خدمات در آینده ای نزدیک سرمایه گذاری کند.

سید علی موسوی تصریح کرد: در بخش خدمات ایجاد سرد خانه و پخش مویرگی، در بخش تجارت صادرات محصولات این شرکت از مرز تجاری شلمچه، بندر خرمشهر و آبادان به کشور عراق و سایر کشورهای حوزه خلیج فارس و واردات مواد اولیه و نهاده های دامی از همین طریق و در نهایت در بخش صنعت تولید بدون کارخانه و بخشی از تولید شیر و مشتقات حاصل از آن، سرمایه گذاری های این مجموعه را دربر خواهد گرفت.

بنا به گفته معاون سرمایه گذاری و توسعه کسب و کارهای سازمان، قرار بر این است تا این مذاکرات به مرحله نهایی رسیده و به زودی شاهد حضور شرکت صنایع شیر ایران «پگاه» جهت سرمایه گذاری در منطقه آزاد اروند باشیم.

نوشتن دیدگاه