عامل آتش سوزی چند منزل و مغازه در آبادان دستگیر شد

فرمانده انتظامی شهرستان آبادان گفت: عامل آتش سوزی چند منزل و دکه آبادان در کمتر از 24 ساعت دستگیر شد.

سرهنگ سید محسن تقی زاده افزود: در پی وقوع آتش سوزی عمدی در تعدادی منزل و دکه اغذیه فروشی در آبادان موضوع در دستور کار این فرماندهی قرار گرفت.

وی گفت: تیمی مجرب از عوامل تخصصی این فرماندهی برای شناسایی عامل یا عاملان این حادثه تشکیل شد که ماموران تخصصی کلانتری 11 ولیعصر (عج) پس از بررسی اولیه و تحقیقات محلی و میدانی یکی از عاملان اصلی آتش سوزی را شناسایی و پس از هماهنگی با دستگاه قضایی دستگیر و به کلانتری منتقل کردند.

فرمانده انتظامی آبادان افزود: متهم دستگیر شده که جوانی 19 ساله است پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی راهی مرجع قضایی شد وسایر همدستان وی شناسایی و به زودی دستگیر می شوند.

سرهنگ تقی زاده گفت: متهم در بازجویی با پلیس اظهار داشته با توجه به اینکه جنازه برادرم در حاشیه شهر پیدا شد و گمان می کردم یکی از صاحبان منازل مورد حریق به اتفاق بستگانشان برادرم را کشتند من نیز از آنجا که اطلاع از خالی بودن منازل داشتم به تحریک دوستانم و با کمک آنها پس از تهیه بنزین به محل مراجعه و این آتش سوزی را موجب شدیم.

وی افزود: متهم از اقدام خود اظهار پشیمانی و تقاضای گذشت شاکیان را دارد.

سرهنگ تقی زاده گفت: متاسفانه انتشار برخی شایعات در 48 ساعت گذشته از طریق فضای مجازی باعث تشویش اذهان عمومی شد لذا از شهروندان خواستاریم از توجه و انتشار و هرگونه شایعات و اخبار کذب اجتناب و اخبار را از طریق سایت های رسمی کشور و همچنین اخبار مربوط به حوادث انتظامی را از طریق کانال پلیس و رسانه های معتبر دنبال کنند.

هفت واحد مسکونی و چهار دکه در درگیری صورت گرفته بین 2 خانواده در آبادان تا ظهر روز سه شنبه در نقاط مختلف این شهر به آتش کشیده شد.

نوشتن دیدگاه