12 هزار نفر در مدارس آبادان اسکان یافتند

مدیر اداره آموزش و پرروش آبادان گفت: از 29 اسفند سال 1397 تا چهار فروردین سالجاری 12 هزار و 332 نفر در 102 واحد آموزشی آبادان اسکان یافتند.

حبیب الله رمضانی اظهار داشت: این تعداد مسافر و گردشگر نوروزی در یک هزار و 39 کلاس درس درجه 1 و 2 اسکان یافتند.

وی تعداد کلاس های درجه یک را 359 کلاس در 35 واحد آموزشی اعلام کرد و افزود: برای کلاس های مدارس درجه یک فرش، یخچال و تلویزیون، حمام و اجاق گاز و کلاس های درجه 2 فرش و یخچال و حمام پیش بینی شده که به طور عمومی مورد استفاده قرار می گیرد.

رمضانی به اسکان یک هزار و 350 نفر مسافر کاروان های راهیان نور اشاره کرد و اظهار داشت: تمهیدات خاصی برای اسکان کاروان های راهیان نور پیش بینی شده است.

وی از توزیع 50 هزار نقشه و جزوه راهنمای اسکان مهمانان نوروزی خبر داد و افزود: نقشه ها شامل مکان های گردشگری و تفریحی و نقشه محل اسکان است.

 

مدیر اداره آموزش و پرروش آبادان گفت: در راستای رفاه حال مهمانان نوروزی نوبت دهی مکانیزه در ستاد اسکان مهمانان نوروزی مستقر شده است و 50 نفر از همکاران آموزش و پرورش در ستاد اسکان فعالیت می کنند.

وی افزود: مبلغ دریافتی برای اسکان مهمانان و مسافران در واحدهای آموزش بر اساس تعرفه ابلاغی وزارت آموزش و پرورش است.

باغ موزه دفاع مقدس، یادمان شهید تندگویان نخستین وزیر نفت، یادمان 177 شهید گمنام در آبادان و یادمان شهدای علمیات والفجر 8 در اروندکنار، موزه نفت و موزه نخستین بنزین خانه ایران محل هایی است که مورد بازدید اعضای کارون های راهیان نور و میهمان نوروزی است.

بازار ته لنجی، بازار منطقه آزاد اروند، ساحل رودخانه های اروند و بهمنشیر، قدمگاه خضر نبی، و زیارتگاه سید عباس، موزه حیات وحش آبادان از مکان های دیدنی شهر آبادان است.

نوشتن دیدگاه