دهکده سلامت گامی مهم در جهت رونق توریسم‌درمانی آبادان

دهکده سلامت با ایجاد فرصت‌های توریستی و درمانی، گامی مهم برای رونق توریسم درمانی و توسعه شاخص های سلامت در آبادان است.

شهرک یا دهکده‌های سلامت چند سال است در کشورهای پیشرفته دنیا رواج پیدا کرده‌اند و طرح ایجاد چنین شهرک‌هایی جدیدا در کشورمان نیز مطرح شده است. بالا بردن سطح بهداشت و خدمات درمانی، ارتقاء خدمات شهری، جذب توریست و ارز آوری همگی از مزیت‌های ایجاد چنین مجتمع‌هایی است.

عبدالله کعبی رییس شورای اسلامی شهر آبادان عصر امروز در گفت و گو با خبرنگار فارس در آبادان، اظهار کرد: راه اندازی دهکده سلامت در این شهر را عامل رونق توریسم درمانی و توسعه شاخص های سلامت در آبادان بر شمرد.

وی افزود: ایجاد دهکده ی سلامت در ساختمان سابق سازمان منطقه آزاد اروند گامی مهم برای رونق توریسم درمانی و توسعه شاخص‌های سلامت خواهد بود.

کعبی با اشاره به پیگیری‌های شورای شهر آبادان برای راه اندازی دهکده سلامت بیان کرد: رایزنی‌های متعددی برای بهره وری حداکثری از ساختمان پیشین سازمان منطقه آزاد اروند ترتیب داده و به مدیرعامل محترم سازمان پیشنهاد دادیم از ساختمان یاد شده برای راه اندازی مرکز خدمات درمانی و پزشکی استفاده شود.

 

رییس شورای شهر آبادان عنوان کرد: نگرش مثبت و سازنده مدیرعامل و رئیس محترم هیأت مدیره سازمان منطقه آزاد اروند نسبت به توسعه همه جانبه و همراهی ایشان و سایر اعضای محترم هیأت مدیره سازمان منطقه آزاد اروند ، به موافقت این سازمان با پیشنهاد شورای شهر آبادان در این زمینه انجامید و به زودی شاهد راه اندازی دهکده سلامت در مکان سابق سازمان منطقه آزاد اروند خواهیم بود.

عبدالله کعبی راه اندازی دهکده سلامت در آبادان را دارای مزیت های گوناگون دانست و گفت: تمرکز زدایی از هسته مرکزی شهر و کمک کردن به ترافیک در آن نقطه، حضور همه پزشکان متخصص و فوق متخصص به صورت متمرکز در یک مکان،دسترسی آسان تر مردم به متخصصان و مهم تر از همه توسعه توریسم درمانی از جمله مزیت های قابل توجه راه اندازی دهکده سلامت در محل سابق سازمان منطقه آزاد اروند است.

وی گفت: در دیدارهای مردمی ، بسیاری از شهروندان بابت طولانی بودن انتظار برای مراجعه به پزشکان متخصص ابراز نگرانی کرده بودند.به ویژه از زمان ورود اتباع عراقی ، دسترسی همشهریان عزیز به پزشکان سخت تر شد.

یکی از مزیت های دهکده سلامت ، کوتاه شدن زمان مراجعه به متخصصان و آسان تر شدن دسترسی مردم به آنان است.

رئیس شورای شهر همچنین ویژگی های فیزیکی ومحیطی ساختمان سابق سازمان منطقه آزاد را برای راه اندازی دهکده سلامت مناسب دانست و عنوان کرد: این ساختمان در سه طبقه و دارای مساحت کل 50 هزار متر مربع ، 20 هزار متر مربع زیربنا ، 180 اتاق و یک سالن کنفرانس است و از این حیث ، شرایط مساعدی برای راه اندازی یک مجتمع بزرگ پزشکی دارد.

کعبی افزود: شورای شهر آبادان پس از انتقال سازمان منطقه آزاد اروند به ساختمان جدید، فرصت پیش آمده را مغتنم دانست و در مهر ماه سال جاری و پس از رایزنی با سازمان منطقه آزاد اروند ،تغییر کاربری ساختمان سابق منطقه آزاد اروند به مجتمع پزشکان را در قالب لایحه ای به تصویب رساند و برای تایید به هیئت تطبیق فرستاد.

وی اظهار کرد: لازم است دانشکده علوم پزشکی نقش فعال تری در این زمینه ایفا کند و برای در راه اندازی سریع تر دهکده سلامت و استقرار مطب های پزشکی تهمیدات فوری در نظر بگیرد.

کعبی گفت: با راه اندازی این مجتمع تحت عنوان دهکده سلامت ، خدمت بزرگی به شهروندان عزیز شده است و در کنار خدمات مناسب تر پزشکی و درمانی به مردم می تواند زمینه رونق توریسم و ایجاد فرصت‌های شغلی را فراهم کند.

 

با راه اندازی دهکده سلامت در منطقه شاخص های سلامت توسعه چشمگیری خواهد داشت

کمال رضایی مدیر عامل شرکت توسعه و سرمایه گذاری منطقه آزاد اروند اظهار کرد: یکی از معضلات بافت مرکزی آبادان بحث ترافیک هسته مرکزی شهر است که اساس این ترافیک عمدتا مراجعات بالای پزشکی است.

وی افزود: بیش از 40 در صد مراجعات پزشکی عموما در هسته مرکزی شهر است. رئیس شورای شهر از وضعیت نابسامان که در بحث مطب ها و ساختمان های پزشکی وجود دارد گزارشی به هئیت مدیره سازمان منطقه آزاد اروند ارایه داد و مقرر شد ساختمان سابق منطقه آزاد اروند به عنوان مجتمع پزشکی یا دهکده سلامت در نظر گرفته شود.

رضایی بیان کرد: با تصویب شورای شهر آبادان این موضوع در کمیته تطبیق سازمان منطقه آزاد اروند تائید و مطابقت داده شد مجموعه بهداشت منطقه اجرائی کردن این طرح را برعهده خواهد داشت.

وی افزود: این کار باعث می شود تمام پزشکان متخصص ساماندهی ودر آن مجموعه مستقر شوند تا دریک مجموعه ی خیلی پیشرفته و مکانیزه بتوانند خدمات خوب به شهروندان ارائه دهند.

مدیرعامل شرکت توسعه و سرمایه گذاری اروند با اشاره به این که این دهکده فضای مناسبی برای پارک خودروهای شهروندان و سرویس‌های آنلاین تعبیه شده است بیان کرد: تمام تخصص ها که در منطقه نیاز است در آن جا متمرکز خواند شد و کمبود پزشکی در مناطق شناسایی و جبران خواهند شد.

وی با گلایه از این موضوع که خدمات ارائه شده توسط مطلب‌های پزشکی در خورشان شهروندان نیست گفت: اولویت نخست این کار ساماندهی مشاغل و ارائه خدمات در خورشان شهروندان است وضعیت قبلی هم پزشکان و هم شهروندان ناراضی بودند.

رضایی عنوان کرد: در حال حاضر یکی از بهترین جامعه متخصص پزشکی در آبادان و خرمشهر را داریم ولی متاسفانه تاکنون خدمات مناسبی در اختیارشان قرار داده نشده بود. ولی با راه اندازی دهکده سلامت در این منطقه شاخص های سلامت در آبادان توسعه چشمگیری خواهد داشت.

نوشتن دیدگاه