سهمیه گوشت و مرغ آبادان متناسب با نیاز این شهرستان نیست

معاون استاندار و فرماندار آبادان سهمیه گوشت و مرغ این شهرستان را متناسب با نیاز این شهرستان ندانست و گفت: از آنجا که آبادان در ایام تعطیلات نوروز میزبان بیش از یک میلیون میهمان نوروزی است انتظار می رود سهمیه مرغ و گوشت بیشتری به این شهرستان اختصاص یابد.

سید زین العابدین موسوی دوشنبه شب در جلسه بسیج اصناف اظهار داشت: جمعیت آبادان در ایام تعطیلات نوروز به بیش از یک میلیون نفر افزایش می یابد لذا انتظار می رود سهمیه ارزاق این شهرستان متناسب با این جمعیت افزایش یابد.

وی افزود: اگر سهمیه های استانی گوشت قرمز و گوشت مرغ به موقع و به اندازه کافی برای آبادان تامین نشود اجازه نمی دهم حتی یک کیلوگرم گوشت از سردخانه پنج مهر آبادان به مرکز استان سرازیر شود.

موسوی گفت: شخص استاندار خوزستان و مدیرعامل منطقه آزاد اروند نیز معتقدند که باید به آبادان توجه ویژه تر شود چون آبادان اکنون میزبان ایران بزرگ و مهمانان خارجی است لذا از ادارات کل استان مرتبط با تغذیه مردم انتظار می رود گوشت قرمز و مرغ به اندازه کافی برای این شهرستان تامین کنند.

وی افزود: آبادان در ایام تعطیلات نوروز با حضور بیش از یک میلیون مسافر به یک کلانشهر تبدیل می شود و باید برای آن سهمیه کلان در نظر گرفته شود.

در این نشست که با موضوع کمک مالی به دانش آموزان بی بضاعت در ناحیه مقاومت بسیج آبادان برگزار شد اصناف، بسیج اصناف و تنی چند از مسئولان محلی شرکت داشتند.

در روزهای پایانی سال 1397 آبادان میزبان کاروان های راهیان نور و مسافران نوروزی از نقاط مختلف کشور است.

نوشتن دیدگاه