15 هزار میلیارد ریال در منطقه آزاد اروند سرمایه گذاری شد

معاون سرمایه گذاری و توسعه کسب و کار منطقه آزاد اروند گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 15 هزار میلیارد ریال در منطقه آزاد اروند سرمایه گذاری شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته بیش از 50 درصد رشد دارد.

سید علی موسوی در نشست با اصحاب رسانه و رونمایی از پوستر نوروز میزان اشتغال ایجاد شده طی امسال در منطقه آزاد اروند را هشت هزار فرصت شغلی بیان کرد و گفت: علاوه بر این بخشی از سرمایه های خارج از کشور نیز جذب شده است.

وی پیش بینی 10 برنامه توسعه سرمایه را از مهمترین برنامه های سال آینده در این منطقه آزاد عنوان کرد و گفت: از جمله این برنامه ها سرمایه گذاری و احداث 90 سوله کارگاهی در شهرک های صنعتی آبادان است که قرارداد آن منعقد شده و 6 فروردین عملیات اجرایی آن آغاز می شود.

موسوی اظهار داشت: امیدواریم سوم خرداد ماه بخشی از این پروژه بهره برداری و به متقاضیان واگذار شود.

وی هدف از اجرای این پروژه را توسعه و جذب سرمایه گذاری در منطقه آزاد اروند دانست و گفت: خیلی از سرمایه گذاران تمایل به ساخت و ساز ندارد ولی با اجرای این پروژه و آماده سازی کارگاه های تولیدی می توان سرمایه گذاران را جذب کرد.

 

واردات کالا از کشور عراق از مرز شلمچه در سال 98 محقق می شود

معاون سرمایه گذاری و توسعه کسب و کار منطقه آزاد اروند از اجرایی کردن واردات کالا از کشور عراق در سال 98 خبر داد و گفت: با توافقاتی که با طرف عراقی انجام شده در کنار صادرات از مرز تجاری شلمچه واردات کالا از این کشور نیز عملی می شود.

موسوی راه اندازی مرکز رشد و نوآوری منطقه آزاد اروند را از دیگر برنامه های سال 98 بیان کرد و گفت: فراخوان این مرکز در حال انجام است و این محل برای تجاری سازی ایده ها برنامه ریزی شده است.

وی تامین مالی هدفمند واحدهای تولیدی نیازمند سرمایه در گردش برنامه دیگر سازمان منطقه آزاد اروند عنوان کرد و گفت: به منظور فعال سازی و راه اندازی واحدهای تولیدی یک کار گروه متشکل از نماینده معاونت توسعه و سرمایه گذاری واحدهای صنعتی و تولیدی را رصد کرده و تسهیلات مورد نیاز برای این واحدها در نظر گرفته می شود.

موسوی نظارت بر عملکرد صنوف و بازرسان صنوف از دیگر برنامه های 98 بیان کرد و گفت: متاسفانه در حال حاضر در تنظیم بازار مشکلاتی در شهرهای آبادان و خرمشهر وجود دارد و بنا داریم در سال 98 برنامه ریزی لازم را برای تنظیم بازار در این شهرها داشته باشیم.

وی ادامه داد: استفاده بهینه از پتانسیل شرکت توسعه سرمایه گذاری در مشارکت تولیدات منطقه و واردات کالا ، ماشین آلات و مواد اولیه مورد نیاز منطقه و تامین مالی برخی از واحدها و جذب سرمایه گذاری در بخش شهری در برنامه های 98 منطقه آزاد اروند لحاظ شده است.

موسوی از پایان مطالعات ساماندهی سواحل رودخانه ها در منطقه آزاد اروند خبر داد و گفت: جذب سرمایه گذار در بخش سواحل رودخانه ای از مهمترین برنامه های سال آتی است.

نوشتن دیدگاه