یادمان شهدای والفجر 8 آبادان میزبان راهیان نور است

مسئول یادمان شهدای والفجر 8 اروند کنار آبادان به استقبال کاروان های راهیان نور از این منطقه عملیاتی اشاره کرد و گفت: یادمان شهدای والفجر 8 از نیمه دوم اسفند ماه میزبان کاروان های راهیان نور از سراسر کشور است.

مرتضی شیروی دوشنبه اظهار داشت: فضاسازی محیطی و اداوات جنگی هشت سال دفاع مقدس در یادمان همراه با موانع دشمن در عملیات والفجر 8 برای روایتگری بازسازی و شبیه سازی شده است.

وی گفت: در ابتدای ورود اعضای کاروان های راهیان نور و میهمانان نوروزی پل های عملیات خیبر در بخشی از مسیر در میان نیزارهای منطقه نصب شده تا حاضران بیشتر به سختی و دشواری عملیات در این منطقه آشنا شوند.

شیروی به استقرار هفت سکوی روایتگری در کنار ساحل اروندرود به منظور روایتگری حماسه های رزمندگان اسلام در جریان عملیات غرور آفرین والفجر 8 اشاره کرد و گفت: علاوه بر راویان همراه کاروان های راهیان نور هشت راوی مرد و یک راوی زن در منطقه مستقر و رشادت های رزمندگان اسلام را بازگو می کنند.

وی افزود: 90 خادم اعزامی نیز در منطقه حضور دارند و به اعضای کاروان های راهیان نور و مسافران نوروزی خدمات ارائه می دهند.

مسئول یادمان شهدای والفجر 8 اروندکنار آبادان به انتقال بیش از 120 لوله مربوط به پل عملیاتی بعثت اشاره کرد و بیان داشت: پل عملیاتی بعثت توسط جهادگران خراسان بازسازی و در منطقه نصب خواهد شد.

وی افزود: برای بازسازی 50 متر از پل بعثت نیاز به 150 لوله دیگر از لوله های پل قدیمی بعثت است.

یادمان شهدای غواص عملیات والفجر 8 در اروندکنار در 45 کیلومتری جنوب آبادان قرار دارد.

نوشتن دیدگاه