رزمایش راهیان نور در بیمارستان صحرایی آبادان برگزار شد

مسئول خادمین بیمارستان صحرایی امام علی (ع) گفت: رزمایش شب شیدایی با حضور خواهران بسیجی راهیان نور در این بیمارستان آغاز شده و تا 25 اسفند ماه هر شب ادامه دارد.

مسلم بهرامی نژاد جمعه اظهار داشت: بیمارستان صحرایی امام علی (ع) با ظرفیت اسکان یک هزار و 200 نفر از خواهران هر شب برنامه رزم شب خاصی را با عنوان شب شیدایی برگزار می کند.

وی بیان کرد: 15 خادم برادر و 40 خادم خواهر در این یادمان مستقر هستند. موکبی جهت پذیرایی از زائران، غرفه کتاب و غرفه عکس یادگاری با تمثال شهدا نیز در یادمان قرار داده شده است.

بهرامی نژاد اظهار داشت: این برنامه متفاوت از رزم شب های معمول است و افراد در کنار درک هر چند کوتاه از سختی ها و هیجانات جنگ، در تئاتر بزرگ صحنه ای، با فعالیت های زنان در دوران دفاع مقدس به ویژه در صحنه امدادگری و بهیاری آشنا می شوند.

وی به شرایط و امکانات بیمارستان صحرایی امام علی (ع) اشاره کرد و تصریح کرد: بیمارستان صحرایی امام علی (ع) یکی از مجهزترین بیمارستان ها در طول دوران دفاع مقدس است که در 10 کیلومتری شمال شرق شهرستان آبادان و بین جاده آبادان ماهشهر و اهواز قرار دارد.

 

مسئول خادمان بیمارستان صحرایی امام علی (ع) افزود: این بیمارستان در سال 65 به منظور پشتیبانی از عملیات های کربلای 4 توسط مهندسی قرارگاه خاتم الانبیا ساخته شد بیمارستان در عملیات های مهم تا پایان جنگ تحمیلی نقش اساسی در درمان مجروحان داشته است و از آنجا که محل استقرار بیمارستان در بستری آبی خاکی است یادمان به صورت جزیره ای در میان آب های منطقه قرار گرفته که همین موضوع به جذابیت آن افزوده است.

وی گفت: بیمارستان اگرچه شکل بیمارستانی خود را از دست داده اما محتوای یادمانی خود را حفظ کرده، که بازگو کردن آن برای زائران بسیار جالب است و اکثرا درباره اینکه برادران و خواهران پزشک، پرستار و کادر درمانی چه ایثار و از خودگذشتگی هایی را در دوران دفاع مقدس از خود نشان دادند اطلاعات کمی دارند.

شب شیدایی عنوان ویژه برنامه ای است که از 15 الی 25 اسفند در این یادمان برگزار می شود.

نوشتن دیدگاه