انصراف رسمی نفتی ها از بسکتبال غرب آسیا

تیم‌های بانوان و آقایان نفت آبادان از حضور درمسابقات باشگاه‌های غرب آسیا انصراف دادند.

تیم‌های بسکتبال بانوان و آقایان نفت آبادان سهمیه حضور در مسابقات باشگاه‌های غرب آسیا را داشتند؛ اما هر دو تیم با توجه به شرایط امسال نفت از حضور در این رقابت‌ها انصراف دادند.

تیم آقایان نفت پارسال در لیگ برتر چهارم شده بود؛ اما با توجه به کناره‌گیری شهرداری تبریز و مهرام تهران، سهمیه دوم ایران در غرب آسیا به نفت می‌رسید.

مسعود عماری دبیر فدراسیون بسکتبال در این‌باره توضیح داد: "دو تیم پتروشیمی بندر امام و شیمیدر تهران در نهایت برای حضور در مسابقات غرب آسیا اعلام آمادگی کردند و از ۱۹ تا ۲۴ اسفند به عنوان نماینده ایران در این رقابت‌ها شرکت می‌کنند. میزبانی بغداد پایتخت عراق نیز در این رقابت‌ها قطعی است."

عماری گفت: "تیم بانوان نفت آبادان نیز به طور رسمی انصراف از حضور در مسابقات غرب آسیا را به فدراسیون بسکتبال اعلام کرده و نامه حضور گروه بهمن با توجه به اعلام آمادگی رسمی این تیم ارسال شده است."

فدراسیون بسکتبال در تلاش برای پیدا کردن جایگزین نفت آبادان در مسابقات قهرمانی بانوان غرب آسیا است که به احتمال زیاد یکی از تیم‌های هیرو، ​دانشگاه آزاد و نامی نو خواهد بود که هیچ کدام پارسال با نام فعلی در سوپرلیگ بانوان حضور نداشتند.

مسابقات باشگاه‌های بانوان غرب آسیا از ۲۵ تا ۲۹ فروردین ۹۸ به میزبانی امان پایتخت اردن برگزار می‌شود.

نوشتن دیدگاه