آتش‌نشانان آبادان با برپایی تجمع حقوق خود را مطالبه کردند

تعدادی از کارکنان سازمان آتش‌نشانی آبادان روز دوشنبه در اعتراض به پرداخت نشدن سه ماه حقوق و پنج ماه مزایای خود مقابل دفتر امام جمعه این شهر تجمع کردند.

چند تن از کارکنان آتش‌نشانی آبادان که خود را به نمایندگی از 125 نفر کارکنان این سازمان معرفی کردند اظهار داشتند: آتش‌نشانان ایستگاه های پنجگانه آتش نشانی آبادان از مهرماه حقوق و دیگر مطالبات خود را دریافت نکرده اند.

آنان افزودند: کار سخت و پرخطر آتش‌نشانی، مشکلات بسیار دارد و تاخیر در پرداخت حقوق و مزایای آنها باعث شده تا آتش‌نشانان دلسرد شوند.

این ماموران آتش نشان معترض که برای تامین هزینه زندگی خانواده های خود با مشکل مواجه شده اند اظهار می داشتند: با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال و تورم دیگر توان کار کردن نداریم و اگر تعهد نسبت به مردم نبود ایستگاههای آتش نشانی را تعطیل می کردیم.

آنان افزودند: از مسئولان انتظار داریم با درک درست این موضوع نسبت به پرداخت حقوق و مزایای معوقه کارکنان آتش نشانی اقدام کنند.

 

مدیرعامل سازمان آتش نشانی آبادان نیز در این رابطه به خبرنگار ایرنا گفت:پایه حقوق ماه های مهر و آبان ماه به حساب پرسنل آتش نشانی واریز شده و از آن به بعد فقط به صورت موردی به آنها مساعده پرداخت شده است.

مجید فرحانی پور اظهار داشت: 125 آتش نشان در پنج ایستگاه آتش نشانی آبادان به صورت شیفتی مشغول کار هستند و پرداخت نشدن حقوق و مزایا باعث نشده آتش نشانان از تعهده خدمت رسانی به مردم باز بمانند.

وی افزود:به طور میانگین ماهیانه به هفت میلیارد ریال اعتبار برای پرداخت حقوق پرسنل آتش نشانی آبادان اعتبار نیاز است که در صورت تامین این مبلغ از سوی شهرداری آبادان حقوق پرسنل آتش نشانی نیز پرداخت خواهد شد.

آتش نشانان معترض پس از نتیجه نگرفتن از تجمع خود بار دیگر در مقابل مجتمع آدینه مقابل فرمانداری آبادان تجمع کردند.

نوشتن دیدگاه

فروشگاه اینترنتی سیتی سنتر اروند