سرمربی تیم بسکتبال نفت آبادان:

حماد سامری سرمربی تیم نفت آبادان با اشاره به وضعیت تیم ملی بسکتبال ایران گفت: دیدار سختی با ژاپن داریم اما این تیم را شکست می دهیم و صعودمان به جام جهانی را قطعی خواهیم کرد.

کارشناس بسکتبال ایران امروز سه شنبه درباره وضعیت تیم ملی پیش از انتخابی جام جهانی اظهار کرد: 2 دیدار دوستانه مقابل اردن کمک زیادی به تیم ملی می کند. هم بازیکنان بعد از چند وقت کنار هم قرار می گیرند و در شرایط مسابقه به هماهنگی دست پیدا می کنند و هم کادرفنی می تواند وضعیت تیم را بهتر بررسی کند.

سامری درباره دیدارهای تیم ملی در پنجره ششم انتخابی جام جهانی بیان کرد: قطعا بازی بسیار سنگینی خواهیم داشت اما در این دیدار برنده خواهیم شد. بازی با استرالیا نیز شرایط خاص خودش را دارد و نباید از غافل شد.

سرمربی تیم بسکتبال نفت آبادان ادامه داد: باید تمرکز بر روی این باشد که اول صعود به جام جهانی را قطعی کنیم. باید برابر ژاپن با تمرکز بسیار بالا بازی کنیم تا کار تمام شود. درباره بازی با استرالیا نیز می توان یک نگاه رو به جلو داشت و از این مسابقه برای پیشرفت بسکتبال و کم کردن فاصله با این حریف بهره برد.

او افزود: این مسابقه می تواند برای ما یک تجربه بسیار خوب باشد تا گام به گام سطح بسکتبال خودمان را بالا ببریم و سپس در سال های بعدی با کم شدن فاصله عملکرد بسیار بهتری برابر حریفانی مثل استرالیا داشته باشیم.

 

سامری در پاسخ به این سوال که ژاپن را چطور ارزیابی می کند؟ تصریح کرد: این تیم نگاه به المپیک 2020 دارد و با برنامه ریزی خوبی که داشته پیشرفت زیادی در بسکتبال به دست آورده است. در پست 5 ضعف داشتند که یک بازیکن بسیار خوب تبعه کرده اند که قرار است در ایران به میدان برود. این ضعفشان از بین رفته و همچنان در سرعت و شوت نیز قوی هستند.

کارشناس بسکتبال همچنین گفت: آنها بازیکنان پیرامونی بسیار خوبی دارند و در این مدت نیز بازیکنان زیر سبد قدرتمندی هم اضافه کرده اند و به همین دلیل اکنون به تیمی کامل تبدیل شده اند. قبلا حامد حدادی و ارسلان کاظمی را داشتیم و خیالمان آسوده بود اما اکنون که این بازیکنان نیستند باید مراقب باشیم. البته بازیکنان شایسته دیگری داریم که به میدان می روند و قطعا می توانند بازیکنان حریف را کنترل کنند.

سرمربی تیم بسکتبال نفت آبادان تاکید کرد: بازی برابر ژاپن اصلا ساده نیست. قطعا سخت تر از دیدار رفت خواهد بود و باید به خوبی از شرایط میزبانی استفاده کنیم و برنده شویم. توانایی شکست دادن این حریف را داریم. امیدوارم که این اتفاق بیفتد و همدلی تیم ملی بیشتر و بیشتر شود و موفقیت ها ادامه پیدا کند.

او با اشاره به سه بازیکنش که در اردوی تیم ملی هستند نیز بیان کرد: رسول مظفری، محمد حسن زاده و آرن داوودی از نفت آبادان در تیم ملی هستند. هر سه بازیکن فصل خوبی را پشت سر گذاشتند و واقعا زحمت کشیدند. در میان آنها حسن زاده واقعا عملکرد خوبی داشت و یک فصل طلایی را پشت سر می گذارد و امیدوارم هم در تیم ملی این شرایط را ادامه دهد و هم در باقی مسابقات لیگ.

سامری افزود: حسن زاده در این فصل بی نظیر بود اما آنطور که باید دیده نشد. خودش هم اهل دیده شدن و حضور در رسانه ها نیست اما اگر این فصل او را نداشتیم قطعا به جایگاه کنونی هم نمی رسیدیم. هیچ وقت حسن زاده را در این سطح از پختگی فنی ندیده بودم و می دانم که می تواند به تیم ملی هم کمک کند.

سرمربی نفت آبادان در پایان اشاره ای هم به تیمش داشت و در پاسخ به این سوال که آیا بازیکن خارجی جذب می کند یا نه؟ گفت: فعلا خبری نیست و با همین شرایط کار را ادامه می دهیم. مطمئنا به بازیکن خارجی نیاز داریم اما اگر این اتفاق هم نیفتد کم نمی آوریم و با قدرت در ادامه لیگ شرکت می کنیم.

نوشتن دیدگاه