جذب ۲۰ عضو هیات علمی بالینی در دانشکده علوم پزشکی آبادان

رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت: برنامه ریزی های لازم انجام شده است تا بتوانیم ۲۰ عضو هیات علمی بالینی در رشته های مختلف را در دانشکده جذب کنیم.

شکراله سلمان‌زاده درخصوص همکاری دانشکده علوم پزشکی آبادان با دانشگاه‌های عراق، اظهار کرد: همکاری‌های ما در دو زمینه انجام می شود؛ یکی در زمینه جذب گردشگر سلامت است که در زمینه بیمارانی که وارد منطقه می‌شوند اتفاق‌های خوبی در حال رخ دادن است.

وی افزود: بر اساس اقدامات انجام شده برنامه‌هایی تنظیم کرده‌ایم که ضمن اینکه به شهروندان خودمان خدمات ارائه می‌شود، خدمات درمانی به بیماران خارجی نیز ارائه شود. با توجه به کیفیت خوب خدمات درمانی، بیمارانی از عراق، کویت و مناطق مختلف به کشور ما می‌آیند تا خدمات درمانی دریافت کنند.

 

رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت: جلساتی نیز با شرکت‌هایی که در بخش گردشگری فعالیت می‌کنند داشته‌ایم و قرار شده این برنامه توسعه پیدا کند. سلمان‌زاده افزود: در بحث تبادلات دانشجو نیز صحبت‌های زیادی انجام شده است. در سال گذشته هیاتی از عراق به آبادان آمدند و هیاتی نیز از دانشکده علوم پزشکی آبادان به عراق سفر کردند اما به طور جدی این کار پیگیری نشده بود که امسال به طور جدی در حال پیگیری آن هستیم.

امیدواریم از سال آینده بتوانیم دانشجویان عراقی را در رشته‌های مختلف علوم پزشکی، پرستاری و ... در دانشگاه پذیرش کنیم. همچنین پزشکان فارغ‌التحصیل دانشگاه‌های عراقی که نیاز به گذراندن برخی دوره‌ها دارند، می‌توانند دوره‌های کوتاه مدت آموزشی لازم را در دانشکده علوم پزشکی آبادان بگذرانند.

وی خاطرنشان کرد: در حوزه آموزشی امسال برای اولین بار دانشجویان پزشکی ما وارد دوره انترنی می‌شوند. ما سعی می‌کنیم بتوانیم کیفیت آموزش را بالا ببریم تا پزشکان خوبی را تحویل جامعه دهیم. همچنین برای جذب اعضای هیات علمی بالینی مشغول رایزنی هستیم.

مذاکراتی در این زمینه انجام داده‌ایم تا پزشکان و اساتیدی را که تمایل به کار آموزش دارند را جذب کنیم تا بتوانیم در دوره بالینی نیز آموزش‌های مناسبی به دانشجویان بدهیم. در تلاش هستیم که بتوانیم ۲۰ عضو هیات علمی بالینی در رشته های مختلف مورد نیاز جذب کنیم.

رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان تصریح کرد: سه بیمارستان آموزشی داشتیم که توانستیم این بیمارستان‌ها را امسال واقعا به شکل آموزشی در بیاوریم تا دانشجویان بتوانند آموزش‌های لازم را از آنجا دریافت کنند.

نوشتن دیدگاه