تشريح راههای پيشگيری از سرقت طلافروشان و صرافی ها در جلسه با فرمانده انتظامی آبادان

فرمانده انتظامي شهرستان آبادان در جلسه اي با حضور طلافروشان و صرافي داران اين شهرستان راههاي پيشگيري از سرقت را تشريح کرد.

در جلسه اي که طلافروشان و صرافي داران آبادان در ستاد فرماندهي انتظامي آبادان برگزار گرديد فرمانده انتظامي شهرستان ضمن تسليت ايام شهادت بانوي دو عالم حضرت فاطمه (س) و عرض تبريک به مناسبت چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب شکوهمند اسلامي و نقش کسبه ها در اين پيروزي عظيم، به موضوع پيشگيري از سرقت در جامعه بازار پرداخت و اظهار کرد: طلافروشان بايد علاوه بر قفل هاي کتابي بر روي درب هاي ورودي از قفل و سوييچ مخفي براي پلمپ مغازه طلافروشي يا صرافي نيز استفاده کنند و همچنين جهت نگهداري طلاجات و ارز خود از گاوصندوق بالاي يک تن استفاده کنند.

سرهنگ سيد محسن تقي زاده افزود: بايد فعالان اين صنف تا حصول کامل از صداقت و امانت داري شاگردان و کارگران از تحويل کليد به آنها خودداري و از خريد هرگونه اموال اشيا و جواهرات بدون فاکتور خريد از افراد ناشناس و افراد نابالغ اکيدا خودداري نموده و در صورت مشاهده مراتب را به پليس 110 يا کلانتري محل اطلاع دهند.

 

تقي زاده ،نصب دوربين مداربسته الزامي دانست و بيان کرد: طوري بايد دوربين نصب شود که چهره افراد مراجعه کننده به وضوح قابل تشخيص بوده و براي بازدارندگي صفحه ي مانيتور نيز در رويت مراجعه کنندگان قرار گيرد و تصاوير ضبط شده نيز با خريد و نصب دستگاه مربوطه براي مدت يک ماه ضبط و نگهداري گردد.

فرمانده انتظامي شهرستان با اشاره به اينکه در زمان قطع برق مراقبت هاي لازم را در خصوص پيشگيري از سرقت بايد انجام شود گفت: ممکن است افرادي براي جلب توجه جلوي مغازه يا صرافي شما اقدام به نزاع ساختگي و از اين فرصت براي دستبرد به مغازه شما استفاده کنند لذا هوشياري کامل در اين زمينه مي تواند از بروز حوادث احتمالي جلوگيري کند.

تقي زاده در خاتمه ضمن تشکر از پليس پيشگيري در راستاي تشکيل اين جلسه و همچنين سپاس از حضور طلافروشان و صرافي داران اظهار کرد: با توجه به آزادي تعدادي از سارقان که به عناويني مشمول عفو قرار گرفته اند ماههاي پيش رو و اوايل سال آتي را براي پليس ايام پر کار دانست و آمادگي پليس را جهت برخورد قاطع با اشخاصي که قصد تعرض به اموال عمومي و اخلال در نظم عمومي را داشته باشند اعلام داشت.

وي در پايان به سوالات مدعوين پيرامون موضوع جلسه پاسخ داد.

نوشتن دیدگاه