محموله پرندگان زینتی در ساحل اروند کشف و ضبط شد

فرمانده مرزبانی استان خوزستان گفت: محموله قاچاق پرنده زینتی شامل یک هزار و 500 قطعه با همکاری نیروهای سپاه مستقر در مرز و دریابانی آبادان در ساحل اروندرود کشف و ضبط شد.

سردار عبدالله نظرپور اظهار داشت: ماموران پرتلاش نیروی دریابانی آبادان شامگاه پنجشنبه موفق به کشف محموله پرندگان از نوع بلبل خرما و نیزار، مرغ عشق و جوجه اردک شدند که قاچاقچیان قصد داشتند آن را به کشور عراق عبور دهند.

وی افزود: بخشی از پرندگان از جمله بلبل خرما در نخلستانهای اروندکنار رهاسازی شدند و سایر پرندگان برای انتقال به زیستگاه خود تحویل محیط زیست شدند.

سردار نظرپور به کشف بیش از 10 هزار پرنده زینتی قاچاق در سالجاری در استان خوزستان اشاره کرد و بیان داشت: متاسفانه در یکی و 2 سال گذشته حجم قاچاق پرندگان زینتی به کشور عراق افزابش داشته است.

سردار نظرپور بر حفاظت از محیط زیست و گونه های بومی منطقه تاکید کرد و اظهار داشت: هرگونه ورود و خروج پرندگان و گونه‌های جانوری بایستی از طریق مبادی قانونی انجام گیرد، چرا که قاچاق در این زمینه علاوه بر تخریب محیط زیست، می‌تواند اثرات نامطلوبی در سلامت سایر گونه‌ها و حتی انسان داشته باشد.

نوشتن دیدگاه