یک صنعت نفت منضبط صدرنشین لیگ برتر را متوقف کرد

پیشکسوت فوتبال خوزستان معتقد است صنعت نفت با یک انضباط تیمی موفق به متوقف کردن سپاهان شده است.

کامل شریفی در خصوص دیدار تیم‌های صنعت نفت آبادان و سپاهان در چارچوب هفته شانزدهم لیگ برتر فوتبال، اظهار کرد: به نظر می رسد بعد از جدایی دو بازیکن کلیدی اما پرحاشیه و جنجالی نفت یعنی کرار و ایمانی ، خلاقیت تیم به حداقل رسیده اما این تیم به انضباط و اتحاد بهتری دست یافته است.

وی ادامه داد: پائولو سرجیو تیم خود را باسیستم متغییر ۴-۲-۳-۱ و ۴-۱-۴-۱ آرایش کرده بود، مسلم مجدمی در پست شش نقشی را ایفا می‌کرد که پیش از این اکبر ایمانی به‌عهده داشت، یعنی قرار گرفتن بین دو مدافع وسط نفت و انجام کار بازی‌سازی از عقب زمین و طالب ریکانی هم پشت سر بالوتلی در هنگام حملات ایفای نقش مهاجم دوم را داشت.

بازیکن دهه ۷۰ تیم صنعت نفت آبادان تصریح کرد: در غیاب عقیل کعبی محروم، قریشی در کنار هخامنش در قلب دفاع چهار نفره نفت قرار گرفت، استراتژی سرجیو در این دیدار کنترل تیم سپاهان با دوندگی و مالکیت توپ بود.

 

شریفی افزود: هر دو تیم اشتباهات زیادی در ساختار دفاعی داشتند که همین امر موجب به‌وجود آمدن شانس‌های خوب گلزنی برای هر دو تیم شد اما نه قربانی و نه بالوتلی مهاجمین هدف سپاهان و نفت آبادان فاقد خلاقیت و مهارت برای گلزنی بودند.

وی با بیان اینکه فضای بین مدافعین وسط و کنار نفت آبادان پاشنه آشیل تیم شده بود، عنوان کرد: چندین بار وینگرهای سپاهان با استفاده از این بازیکنان به پشت مدافعین نفت رسیدند و در موقعیت گلزنی قرار گرفتند، همچنین نبودن استانلی کیروش پلن اول تیم قلعه نوعی یا اصطلاحا تاکتیک اول حمله آنها که همان ارسال‌های بلند و پرتاب‌های اوت دستی بلند خالد شفیعی که او هم غایب بود را از بین برده و در آبادان آنها بیشتر به دنبال کار ترکیبی و رسیدن به پشت مدافعان کناری برای ارسالهای دیر هنگام بودند و همین کار تیم نفت را کمی آسان کرده بود.

کارشناس فوتبال خوزستان با اشاره به این موضوع که نکات مثبت تیم نفت دوندگی زیاد، تمرکز فنی و انضباط تیمی در انجام شرح وظایف ، در این دیدار بود، یادآور شد: از طرفی تیم صنعت نفت فاقد خلاقیت در طراحی حمله بود، بالوتلی بیشتر بازیکنی تخریبی با دوندگی زیاد نشان می‌دهد اما به لحاظ خلاقیت و مهارت کیفیت مناسبی ارائه نداد چیزی که نفت شدیدا کمبود آن را حس می‌کرد و سلمانی و جهانی هم روز آرامی را پشت سر گذاشتند.

 

شریفی بیان کرد: ترکیب سرجیو در این دیدار نمره خوبی گرفت او هم مناسب‌ترین ترکیب و بهترین استراتژی بازی را اتخاذ کرد و هم در بخش مدیریت بازی خوب عمل کرد، وی وقتی که احساس کرد سپاهان در حال در اختیار گرفتن نبض بازی شده با تعویض هر دو وینگر هجومی خود و آوردن بازیکنانی فیزیکی و تدافعی تر مثل عابدینی و فرانکو برزیلی نشان داد که نمی‌خواهد ریسک کرده و بازی را به حریف اصفهانی واگذار کند.

وی خاطرنشان کرد: آمدن جبیره مهاجم مرکزی نفت به‌جای ریکانی خسته و رفتن بالوتلی به وینگر چپ از دیگر تعویض‌های خوب سرجیو بود به‌گونه‌ای که در هنگام حملات سپاهان جبیره حتی تا پشت محوطه نفت هم به عقب حرکت می‌کرد و بدین شکل ما هر ۱۰ بازیکن نفت را پشت توپ مشاهده می‌کردیم که همین کار را برای سپاهان مشکل کرد، هر چند در لحظات پایانی بازی روی یک اشتباه در دفع توپ از سوی بازیکنان نفت می‌رفت که تمام زحمات و تلاش آنها از بین برود اما مهاجم سپاهان با بی‌دقتی توپ را به بیرون فرستاد.

نوشتن دیدگاه