زمانی: به دنبال کاهش ميزان وابستگی از درآمدهای گمرکی هستيم

مديرعامل سازمان منطقه آزاد اروند گفت: براي توليد 5 ميليون تن فولاد، 5 هزار مگاوات توليد برق، ايجاد شيمي شهر و ارائه خدمات جديد در منطقه آزاد اروند برنامه‌ريزي کرده‌ايم.

شوراي اداري منطقه آزاد اروند در محل سازمان منطقه آزاد اروند و با حضور مديران و مسئولان اين سازمان و شهرهاي آبادان و خرمشهر برگزار شد.

مديرعامل سازمان منطقه آزاد اروند در اين نشست اظهار کرد: پيش از انقلاب مبارزات ما با حکومتي شکل گرفت که حتي شناختي نسبت به قبله ما مسلمانان نداشت و ما را در سخت‌ترين شرايط قرار مي‌دادند تا به خيال خودشان به نتيجه مطلوبشان برسند.

اسماعيل زماني افزود: از اين به بعد بايد ادارات و مسئولان در تصميم‌گيري و برنامه‌ريزي‌هاي منطقه مشارکت بيشتري داشته باشند و به‌جاي بخشي نگري و نگاه تک محور، کلي‌نگري کنند.

وي عنوان کرد: مسئوليت اصلي ما خدمت به مردم و حفظ منافع ملي کشور است و بايد چنين نگاهي داشته باشيم تا بتوانيم به توسعه ملي کمک کنيم.

زماني افزود: همه مديران دست‌اندرکار در منطقه بايد به توسعه بينديشند. به دليل اينکه در نسل‌هاي گذشته در آبادان و خرمشهر، کارمند بودن رواج داشته است فرهنگ کارمندي در استان ما غالب شده است که اين فرهنگ استقلال را در مشاغل از انسان مي‌گيرد.

مديرعامل سازمان منطقه آزاد اروند بيان کرد: اگر فرصت‌هاي شغلي پايدار ايجاد شود فرهنگ توليد پايدار نيز گسترش ميابد و بايد کار را از فرهنگ‌سازي آغاز کنيم.

وي بيان کرد: به دنبال کاهش ميزان وابستگي از درآمدهاي گمرکي در منطقه آزاد اروند و ايجاد منابع درآمدي جديد و پايدار هستيم تا اقتصادي باثبات بالا در منطقه ايجاد شود. حضور گردشگران خارجي در منطقه 400 ميليون دلار گردش مالي ايجاد کرد و سبب شد کسب‌وکار در منطقه آزاد اروند با رونق جديدي همراه شود.

زماني اظهار داشت: براي توليد 5 ميليون تن فولاد، 5 هزار مگاوات توليد برق، ايجاد شيمي شهر و ارائه خدمات جديد در منطقه آزاد اروند برنامه‌ريزي کرده‌ايم.

مديرعامل سازمان منطقه آزاد اروند با بيان اينکه به خاطر شرايط عمومي کشور با کمبود منابع مالي مواجه شديم افزود: 50 تا 60 درصد از منابع مالي ما کم شده است.

 

زين‌العابدين موسوي فرماندار آبادان نيز در اين نشست اظهار داشت: نعمت‌هاي امروز ما به‌واسطه وجود نظام جمهوري اسلامي است و اگر اين نظام نبود با توجه به نوع فکر و شخصيت ما، جايي در دولت و نظام شاهنشاهي نداشتيم.

فرماندار آبادان عنوان کرد: جوانان زيادي جان خود را تقديم انقلاب کردند و ازخودگذشتگي‌هاي زيادي از خود نشان دادند و بايد قدر اين انقلاب را دانست.

وي بيان کرد: پيروزي انقلاب و سرنگوني نظام شاهنشاهي مهم‌ترين دستاوردي بود که در سال 57 نصيب ملت ايران شد و مهم‌ترين و اساسي‌ترين عامل پيروزي انقلاب اسلامي قيام مردم براي رضاي خدا بود.

موسوي بيان کرد: با پيروزي انقلاب تحولات عظيمي در کشور ايجاد شد و ارزش‌هاي واقعي ارج نهاده شد. احياي اصل امامت، فعال شدن حوزه و دانشگاه در فعاليت‌هاي علمي و اجتماعي، استکبارستيزي، تقويت روحيه جهادي و بيداري ملت‌هاي مظلوم ازجمله اين ارزش‌ها بود.

 

کورش مودت سرپرست فرمانداري خرمشهر نيز در اين نشست بيان کرد: درراه اين انقلاب خون‌هاي زيادي ريخته شد و پس‌ازآن نيز همين رويه طي شد و بايد راه اين افراد ادامه پيدا کند.

وي افزود: چهلمين سالگرد پيروي انقلاب هم‌زمان با نبوغ انقلاب اسلامي شده است و بايد دستاوردهاي نظام گفته شود. امروز در مسائل مختلفي حرف براي گفتن داريم و در بسياري از شاخص‌ها جزء رتبه‌هاي بالا در دنيا هستيم.

مودت عنوان کرد: امروز بايد به نسل جديد بگوييم چه دستاوردهايي داشتيم و چه نتايجي حاصل‌شده است. برخي شهرستان‌ها و روستاها تا زمان پيروزي انقلاب از نعمت آب برخوردار نبودند و امروز موظف و مکلف هستيم که اين دستاوردها را بيان کنيم.

 

در اين نشست همچنين مجيد رحيمي قشقايي مدير اطلاعات جغرافيايي و طرح‌هاي کلان توسعه سازمان منطقه آزاد اروند نيز توضيحاتي در خصوص طرح جامع و راهبردي منطقه آزاد اروند ارائه کرد.

احمد رستمي معاون توسعه مديريت سازمان منطقه آزاد اروند نيز در اين جلسه مختصري از عملکرد اين سازمان در چند شاخص را ارائه کرد و توضيحاتي در خصوص برنامه‌هاي عملکردي سازمان ارائه کرد.

وي افزود: در حال تهيه سالنامه منطقه آزاد اروند هستيم که تمامي رخدادهاي مرتبط در آن ديده‌شده است هر چند نياز است تا مسئولان و مردم با استفاده از نظرات و دانش خود آن را تکميل کنند.

علي حسين زاده معاون سياسي و اجتماعي استاندار خوزستان نيز در اين جلسه گفت: انقلاب ما تفاوت‌هايي با ديگر انقلاب‌ها دارد و شکوه و عظمت آن متمايز است.

وي افزود: اين انقلاب يک پشتوانه تئوريک و نظري داشت که اولين بار در دهه 40 در نجف مطرح شد. امام از سال‌هاي قبل زمينه‌هاي فکري آن را بنيان‌گذاري کرده بود.

معاون سياسي استاندار خوزستان بيان کرد: آنچه باعث ايستادگي و مقاومت اين کشور شده است ريشه در فرهنگ عاشورايي، مقاومت‌ها و تفکر والاي مردم اين کشور دارد.

نوشتن دیدگاه