کعبی: پیش بینی توسعه سواحل اروند رود در برنامه ششم توسعه

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: در قانون برنامه ششم توسعه کشور، موضوع توسعه سواحل اروندرود در نظر گرفته شده است.

عامر کعبی ظهر امروز در مراسم افتتاح سالن همایش های سازمان منطقه آزاد اروند که با حضور دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور برگزار شد، با تاکید بر ظرفیت های فراوان منطقه آزاد اروند در صادرات کالا، ارائه خدمات و توریسم درمانی افزود: بازار عراق تشنه کالاها و خدمات ایرانی است لذا منطقه آزاد اروند می تواند نقش مهمی در توسعه اقتصادی آبادان و خرمشهر داشته باشد.

وی اظهار کرد: ورود بدون ویزای عراقی ها به شهرستان های آبادان و خرمشهر می‌تواند سبب ایجاد اشتغال، رونق اقتصادی و توسعه صادرات شود.

وی با قدردانی از دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور به دلیل بررسی و پیگیری الحاق اروندکنار و چوئبده به محدوده منطقه آزاد اروند تصریح کرد: پیوستن این ۲ شهر مرزی به محدوده منطقه آزاد اروند سبب رونق این منطقه و ماندگاری مردم در نوار مرزی می شود.

کعبی یادآور شد: در قانون برنامه ششم توسعه کشور، موضوع توسعه سواحل اروندرود در نظر گرفته شده و امیدواریم بتوانیم از بودجه ملی برای احیاء اروندرود و سواحل آن اعتبارات لازم را جذب کنیم.

نوشتن دیدگاه