بازگشت هافبک عراقی نفت به حاشیه

بازیکن دهه 70 تیم صنعت نفت گفت: مدتی است که کرار جاسم مجددا به مسائل حاشیه‌ای بازگشته که به زعم من یکی از عوامل اصلی آن، عدم استراحت کافی و شب زنده‌داری این بازیکن است.

تیم فوتبال صنعت نفت آبادان پس از نمایش ضعیف در لیگ برتر، با ارائه یک نمایش ناامید کننده مقابل سایپا، از گردونه رقابت‌های جام حذفی نیز، حذف شد.

 

تغییر ۸۰ درصدی در ترکیب

این تیم در فصل جدید لیگ برتر ضمن اینکه با تغییر ۸۰ درصدی در ترکیب خود راهی را آغاز کرد که هموار کردن آن بر عهده پائولو سرجیو پرتغالی بود، ولی این مربی با دانش نیز نتوانست با گذشت ماه‌ها از حضور در آبادان و هفته‌ها در فوتبال ایران، به ترکیب خود دست یافته و از بازیکنانش نیز به نحو دلخواه و بسته به توانایی آنها بازی بگیرد.

در این بین، نفتی‌ها با یک مشکل عمده در ترکیب خود در غالب دیدارهایی که برگزار کردند مواجه بودند که این معضل چیزی جز عدم هماهنگی در این مجموعه نبود.

این ناهماهنگی به مرور و با گذشت هفته‌های ابتدایی و عدم کسب امتیازات لازم در تیم صنعت نفت آبادان نمود بیشتری یافت و فقدان نتایج لازم در این تیم باعث شد تا عدم اعتماد لازم، وجود استرس، استیصال و کم رنگ شدن اعتماد به نفس و خودباوری در بازیکنان بیشتر خود را نشان دهد.

 

عدم درک شرایط از سوی بازیکنان

در این بین چند بازیکن در ترکیب صنعت نفت آبادان با عدم درک کافی از شرایط موجود این تیم، کار را برای سرمربی پرتغالی این تیم سخت تر کرده و وی را با نوعی چالش مواجه کرده‌‌اند.

سرجیو اکنون با دو راهی سختی مواجه شده، دو راهی که نشان می‌دهد کرار جاسم دیگر همچون سابق در خدمت تیم نیست و بازیکنی مثل اکبر ایمانی نیز مارآیی سابق را ندارد و وجود این دو بازیکن در ترکیب، سطح آنان با سایر بازیکنان را نشان می‌دهد و سرجیو در اندیشه روزهایی رفته که ممکن است این دو بازیکن را در اختیار نداشته باشد.

در حالی که این دو بازیکن در دو دیدار صنعت نفت آبادان مقابل استقلال تهران و سایپا عامل اصلی باخت صنعت نفت بوده‌اند، حال تک‌روی‌های مکرر و زمین خوردن‌های بیش از حد کرار جاسم، باعث شده صنعت نفت مرکز ثقل و نقطه اتکای خود را در زمین عملا ناکارآمد ببیند.

 

کرار جاسم، عصبی و پرحاشیه

کرار در فصل جدید که در ابتدای آن تیم خود را همراهی نکرد، در سایر دیدارها یک بازیکن عصبی، پر حاشیه نشان داد که کمتر در خدمت تیم نبوده است.

یک کارشناس فوتبال در خصوص این بازیکن عراقی، او را دارای خصوصیات فنی قابلی دانست، اما اسارت در حواشی را عامل یکی از مشکلاتی عنوان کرد که امروز گریبان صنعت نفت آبادان را گرفته است.

امید حمدی‌اصل در این‌باره گفت: اینکه یک تیم بخواهد وابستگی محض به یک بازیکن داشته باشد، کاملا اشتباه است.

وی افزود: کرار بازیکنی است که در تیم‌های سابق خود نشان داده پر از حاشیه است و در زمین مسابقه به جای اینکه به دنبال بازی کردن باشد، به‌دنبال گول زدن داور، ایجاد حاشیه و درگیری با بازیکنان حریف است، این موضوع در وهله اول به تیم ضربه می‌زند سپس خود بازیکن را مورد اشاره قرار می‌دهد.

 

کرار شب‌زنده‌داری می‌کند

بازیکن دهه ۷۰ تیم صنعت نفت آبادان با بیان اینکه هر وقت کرار جاسم دور از مسائل حاشیه‌ای بوده، هم تیم نتیجه گرفته هم خودش بازی خوبی انجام داده است، تصریح کرد: مدتی است که این بازیکن مجددا به مسائل حاشیه‌ای بازگشته که به زعم من یکی از عوامل اصلی آن، عدم استراحت کافی و شب زنده‌داری این بازیکن است.

حمدی‌اصل اشاره کرد: بازیکن وقتی از نظر بدنی توان کشش خود را نداشته باشد، وارد مسائل حاشیه‌ای می‌شود تا خستگی خود را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد که در این صورت، سرمربی تیم باید اقدامی برای این موضوع صورت دهد.

وی با تأکید بر این موضوع که کرار یکی از بازیکنانی است که در دیدار مقابل استقلال تهران و سایپا عامل اصلی باخت صنعت نفت بود، یادآور شد: این بازیکن با تک‌روی‌های مداوم توپ‌های زیادی را از دست داده و تیم خودی را تحت فشار قرار می‌دهد و با توجه به ضعف خط دفاعی، تحمل این فشارها توسط مدافعان به دریافت گل و موقعیت‌های خطرناک منجر می‌شود.

 

صنعت نفت نباید به کرار وابسته باشد

مربی اسبق تیم‌های پایه صنعت نفت آبادان عنوان کرد: در اینکه یک تیم بازیکن بزرگ در اختیار داشته باشد و این بازیکنان بتوانند نتیجه را به سود تیم خود تغییر دهند، ایده‌آل است، اما این نیست که اگر این بازیکنان در مسابقه‌ای حضور نداشته باشند به تیم ضربه بخورد، بودنشان خوب است اما نبودنشان نیز تاثیرگذار نیست.

حمدی‌اصل گفت: اما در صنعت نفت شرایط به گونه‌ای پیش رفته که این تیم به این بازیکنان وابسته شده و اگر روزی در ترکیب حضور نداشته باشند، نفت آبادان به مشکل بر خواهد خورد، اما جالب این است که وجود این بازیکنان نیز برای این تیم مشکل ساز شده است.

وی خاطرنشان کرد: به این دلیل است که صنعت نفت روز به روز شرایط بدتری را تجربه می‌کند و کسی هم به فکر این موضوع نیست و نکته قابل تأمل این است که این باشگاه کمیته فنی برای بررسی این موضوع در اختیار ندارد.

باید منتظر ماند و دید که صنعت نفت آبادان با ورود به فاز جدیدی از بحران‌های فنی و مدیریتی، با این معضلات چگونه دست و پنجه نرم خواهد کرد.

 

گزارش: علی دایلی

نوشتن دیدگاه