منطقه آزاد اروند رکورددار بیشترین حجم صادرات بین مناطق آزاد کشور

معاون سرمایه‌گذاری و توسعه کسب‌وکارهای سازمان منطقه آزاد اروند گفت: بیشترین حجم صادرات در مناطق آزاد کشور متعلق به منطقه آزاد اروند است به‌طوری‌که صادرات، ترانزیت و صادرات مجدد بخش مهمی از چرخه اقتصادی این منطقه را تشکیل می‌دهند.

سید علی موسوی در نشستی که با حضور سفیر اندونزی در ایران، فرماندار آبادان، رئیس اتاق بازرگانی آبادان و جمعی از فعالان اقتصادی و صنعتی منطقه آزاد اروند برگزار شد اظهار کرد: ۲۰ درصد صادرات کشور در منطقه آزاد اروند انجام می‌شود.

وی با اشاره به نقش پررنگ صادرات و واردات در منطقه آزاد اروند، بیان کرد: صادرات، ترانزیت و صادرات مجدد بخش مهمی از چرخه اقتصادی این منطقه را تشکیل می‌دهند.

معاون سرمایه‌گذاری و توسعه کسب‌وکارهای سازمان منطقه آزاد اروند بابیان اینکه این منطقه بیشترین حجم صادرات را بین مناطق آزاد کشور دارد، عنوان کرد: در حوزه گردشگری و صنعتی نیز فعالیت‌های قابل‌توجهی در حال انجام است.

موسوی گفت: حجم سرمایه‌گذاری داخلی در منطقه آزاد اروند در سال گذشته بالغ‌بر یک هزار میلیارد تومان و حجم سرمایه‌گذاری‌های خارجی در این مدت ۲۵۰ میلیون دلار بوده است.

وی افزود: وجود صنایع بالادستی و پایین‌دستی نفتی، صنایع گازی، صنایع کشتی‌سازی و دیگر حوزه‌های صنعتی توانسته در کنار ثبت آسان شرکت‌ها و کاهش بروکراسی اداری بر جذابیت‌های سرمایه‌گذاری در منطقه آزاد اروند بیفزاید.

معاون سرمایه‌گذاری و توسعه کسب‌وکارهای سازمان منطقه آزاد اروند تصریح کرد: معافیت‌های مالیاتی و گمرکی، آزادی کامل خروج ارز و ضمانت‌های سرمایه‌گذاری شرایط مناسبی را برای حضور سرمایه‌گذاران در منطقه آزاد اروند ایجاد کرده است.

نوشتن دیدگاه