24 طرح آبرسانی در آبادان و خرمشهر در حال اجراست

مدیرعامل آب و فاضلاب خوزستان گفت: ٢٤ طرح آبرسانی و اصلاح شبکه توزیع آب در شهرهای آبادان، خرمشهر، چوئبده، اروندکنار و مینوشهر با اعتبار 2 هزار و 200 میلیارد ریال در دست اجراست.

صادق حقیقی پور عصر دوشنبه در آئین افتتاح خط دوم طرح آبرسانی غدیر در آبادان با حضور معاون اول رئیس جمهوری و وزیر نیرو افزود: طول این پروژه ها در بخش اصلاح شبکه های آب بیش از ٢٨٤ کیلومتر بوده و بیش از ٢٢ هزار و ٥٠٠ انشعاب ظرفیت واگذاری دارد.

مدیرعامل آب و فاضلاب خوزستان با اشاره به پروژه های فاضلاب در شهرهای آبادان و خرمشهر بیان کرد: پروژه احداث شبکه فاضلاب و انشعاب منازل و مناطق مختلف در شهرهای آبادان و خرمشهر با اعتبار ٢٠٨ میلیارد تومان در حال اجراست.

 

وی تصریح کرد: در حال حاضر ٦ پروژه اصلاح شبکه فاضلاب در شهر خرمشهر و پنج پروژه فاضلاب در شهر آبادان در حال انجام است که طول اجرای این پروژه ها بیش از ٢٤٤ کیلومتر بوده و بیش از ١٣ هزار فقره انشعاب را شامل می شود.

حقیقی پور به بزرگ ترین پروژه زیست محیطی در منطقه اشاره کرد و گفت: بزرگ ترین پروژه زیست محیطی منطقه به روش SBR در آبادان و روش MLE در خرمشهر اجرا می شود.

مدیرعامل آبفا خوزستان خاطر نشان کرد: طرح احداث تاسیسات نمک زدایی آب شهرستان آبادان به روش B.O.O توسط شرکت سرمایه گذار سولار سندروس به ظرفیت ١٥ هزار متر مکعب در روز آغاز می شود.

وی در ادامه عنوان کرد: در راستای تامین آب شیرین برای جمعیت ٢٣٥ هزار نفری و ٥٢ هزار خانواری منطقه ظرفیت لازم آب شیرین کن پیش بینی شده است.

حقیقی پور بیان داشت: با افتتاح رسمی خط غدیر ٢ شاهد افزایش کیفیت و کمیت آب آشامیدنی شهر آبادان خواهیم بود.

خط دوم طرح آبرسانی غدیر در آبادان با حضور معاون اول رئیس جمهوری و وزیر نیرو دوشنبه وارد مدار شد.

با افتتاح این طرح اهالی 78 روستای شهرستان آبادان از شبکه آب آشامیدنی پایدار بهره مند می شوند.

نوشتن دیدگاه