خط دوم طرح آبرسانی غدیر در آبادان افتتاح شد

در نخستین روز از سفر معاون اول رئیس جمهوری به استان خوزستان خط دوم طرح آبرسانی به 78 روستای شهرستان آبادان به بهره برداری رسید.

با بهره برداری از این طرح 55 هزار نفر از اهالی ساکن در 78 روستای آبادان از آب آشامیدنی پایدار طرح آب غدیر بهره مند می شوند.

عملیات اجرایی این طرح آبرسانی با اعتبار 90 میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی و استانی از چهارم تیر ماه امسال آغاز شد و طبق پیش بینی مدت 6 ماه برای تکمیل آن زمان در نظر گرفته شده بود که در مدت زمانی کمتر از سه ماه اجرا و آماده بهره برداری شد.

برای اجرای این طرح 6 کیلومتر شبکه انتقال به قطر 500 میلی متر از تصفیه خانه طرح جامع آب غدیر آبادان تا ایستگاه شهید کشتکار احداث شد. با بهره بردای از این طرح شامل ایستگاه پمپاژ آب خام غدیر با نصب 2 دستگاه پمپ 90 کیلو وات از تصفیه خانه طرح جامع به تصفیه خانه ثامن، روزانه 20 هزار متر مکعب آب به ظرفیت آب روستایی آبادان افزوده می شود.

با بهره برداری از این طرح مشکل تامین آب روستاهای بخش اروندکنار و مرکزی آبادان برطرف می شود.

خط دوم طرح آبرسانی غدیر با وجود مشکلاتی چون شرایط نامناسب زمین ، عبور از رودخانه و نهرهای متعدد ، وجود لوله های نفت ، گاز در مدت زمان 75 روز از سوی سازمان آب و برق خوزستان اجرا شد.

در آئین افتتاح این طرح آبرسانی رضا اردکانیان وزیر نیرو نیز حضور داشت.

معاون اول رییس جمهوری به همراه وزیران نیرو ، جهاد کشاورزی و نیز رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور ظهر دوشنبه به منظور بهره برداری از چند طرح عمرانی از طریق فرودگاه آیت الله جمی آبادان وارد استان خوزستان شد.

نوشتن دیدگاه