طرح احداث پنج کیلومتر فضای سبز شهری در آبادان آغاز شد

طرح احداث پنج کیلومتر فضای سبز شهری با 280 میلیارد ریال اعتبار روز دوشنبه با برگزاری آئینی در آبادان آغاز شد.

امام جمعه آبادان در آئین آغاز این طرح در سخنانی بر گسترش فضای سبز شهری با بهره گیری از ظرفیت مردم تاکید کرد و ابراز امیدواری نمود با اقدام شهرداری آبادان زمینه توسعه و گسترش فضای سبز مناسب در مناطق مختلف این شهر به ویژه مناطق منفصل شهری با چشم انداز زیبا فراهم شود.

حجت الاسلام علی ابراهیمی پور افزود: ایجاد و طراحی فضای سبز، پارک و باغ در آبادان و مناطق پیرامونی آن به منظور گسترش چشم اندازهای شهری،آرامش شهروندان، بهبود کیفیت هوا،کاهش آلودگی صوتی و جلوگیری از آثار نامطلوب زندگی ماشینی ضروری است.

 

شهردار آبادان نیز در این آئین گفت: این طرح به مساحت پنج کیلومتر از آبادان تا خرمشهر امتداد دارد که برای اجرای آن 280 میلیارد ریال اعتبار از سوی سازمان منطقه آزاد اروند پیش بینی شده است.

حسین حمیدپور اظهار داشت: با اجرای این طرح 140 هزار مترمربع به مساحت فضای سبز شهری آبادان افزوده می شود ضمن اینکه این طرح یکی از مهمترین طرح های تاثیر گذار در محیط شهری است.

شهردار آبادان یکی از اولویت های این شهرداری را توسعه فضای سبز شهری به ویژه در مناطق منفصل از شهری برشمرد و گفت: زیباسازی سیما و منظر شهری از دیگر اهداف این طرح است.

وی گفت: با اجرا شدن این طرح 14 هکتار به سرانه فضای سبز شهری آبادان افزوده می شود.

حمیدپور تصریح کرد: سرانه فضای سبز در آبادان باید 12 متر مربع باشد ولی اکنون کمتر از پنج متر مربع است و برای رسیدن به سرانه فضای سبز استاندارد باید گام به گام پیش رفت.

شهردار آبادان گفت: در این طرح برای حفظ و نگهداری فضای سبز سامانه آبیاری مکانیزه در نظر گرفته شده همچنین پیاده رو سلامت، مکان استراحت خانواده ها و 2 کیلومتر پیست دوچرخه سواری تعریف شده است.

رئیس شورای شهر آبادان نیز گفت: شهرداری و شورای شهر آبادان مشکل اعتبار دارند و پرسنل شهرداری سه ماه است حقوق نگرفته اند از مسئولان شهری و نمایندگان مجلس انتظار می رود برای رفع این مشکل از پایتخت پیگیر جذب اعتبارات شوند.

عبدالله کعبی اظهار داشت: در حالی که استاندارد فضای سبز برای هر نفر هفت مترمربع است در آبادان این سرانه 3/5 متر مربع می باشد.

نوشتن دیدگاه