باران پاییزی نخلستان های تشنه آبادان و خرمشهر را سیراب کرد

نخستین باران پاییزی در بامداد دوشنبه در شهرستان های آبادان و خرمشهر باعث طراوت هوا شده و نخلستان های منطقه را بعد از ماه ها بی آبی سیراب کرد.

در حالی که گرد و غبار عصر یکشنبه شهرستان های جنوب غرب خوزستان را فرا گرفت و باعث آلودگی هوای منطقه شد بارش نخستین باران پاییزی گرد و خاک را از چهره شهرهای آبادان و خرمشهر شست و طراوت خاصی به هوای این منطقه داده است.

رئیس اداره هواشناسی آبادان دوشنبه گفت: در بامداد روز دوشنبه 8.2 میلیمتر باران درمدت یک ساعت در ایستگاه فرودگاه آبادان ثبت شده است.

علی تابع الحجه سرعت باد را 35 کیلومتر در ساعت اعلام کرد و بیان داشت:بیشترین و کمترین میزان دمای هوا در 24 ساعت گذشته در آبادان به ترتیب 36 و 20 درجه سانتیگراد بود.

وی به احتمال بارش رگبار باران از حوالی ظهر امروز در آبادان و خرمشهر اشاره کرد افزود: رطوبت هوای آبادان و خرمشهر در ساعت های نخستین صبح روز دوشنبه به 94 درصد رسید.

تابع الحجه گفت: بررسی نقشه های پیش یابی هوا بر ناپایدار شدن وضعیت جوی بر روی منطقه تا سه روز آینده را ثبت کرده ضمن اینکه در خوزستان باران سیل آسا همراه با رگبار ، رعد و برق پیش بینی شده است.

آبادان دارای 13 هزار و 200 هکتار نخیلات است. خرمشهر نیز سه هزار و 700 هکتار نخیلات دارد.

خشکسالی و کمبود آب شیرین برای آبیاری مزارع خسارت جدی به نخلستان های آبادان و خرمشهر در فصل گرم امسال وارد کرده است.

نوشتن دیدگاه