جدال صنعت نفت برابر تراکتورسازی

صنعت نفت برای بازگشت به لیگ برتر به یک برد بزرگ نیاز دارد چرا که این تیم امروز باید تراکتورسازی ، پرمهره ترین تیم لیگ برتر را شکست دهد.

آبادان امشب و از ساعت ۸ شب به بعد می‌تواند شادترین شهر ایران باشد، اما این فقط و فقط به نتیجه‌ای بستگی دارد که در زمین تختی این شهر رخ می‌دهد.

تراکتورسازی تبریز همه ستاره‌های بزرگش را به آبادان آورده تا انتقام حذف در جام حذفی را هم علاوه بر سه امتیاز بازی بگیرد.

با این وجود صنعت نفت اگر می‌خواهد نشان دهد که امسال حرفی برای گفتن دارد باید از همین بازی شروع کند.

شاید توقع برد در این بازی از پائولو سرجیو و شاگردانش توقع بالایی باشد، اما شرایط زندگی برای نفت آبادان اینگونه رقم خورده است. مثل کسی که در ماه‌های قبلی سال تکالیف درسی اش را خوب نتوانسته انجام بدهد و حالا شب امتحان است.

باخت یا مساوی صنعت نفت می‌تواند در هفته نهم جایگاه این تیم را در رده سیزدهم محکم‌تر از قبل کند.

نه هفته حضور در قعر جدول می‌تواند برای تیم آبادانی تبدیل به یک عادت شود و شاید در هفته آینده نیز عادت باعث شود تا بازی‌های آسان‌تر هم نتیجه‌ای در بر نداشته باشد. با این وجود نفت نشان داده که توان این کار را دارد.

 

این تیم در بازی‌های بزرگ بد کار نکرده است. در واقع صنعت نفتی‌ها انگار هربار که در شرایط دشوار قرار گرفته‌اند توانسته‌اند عملکرد خوبی داشته باشند. مثل بازی با تراکتورسازی و استقلال خوزستان در جام حذفی که این تیم توانست به دو برد با ارزش دست پیدا کند.

پس سرجیو می‌تواند امروز هم تیمش را با همان تفکر جام حذفی به میدان بفرستد. هر بازی از این پس برای صنعت نفت آبادان می‌تواند یک فینال حذفی باشد و شاید اینگونه برزیلی‌ها فوتبال ایران بتوانند به جریان لیگ برتر بازگردند.صنعت نفتی‌ها آخرین تمریناتشان را برای این بازی حساس انجام داده‌اند.

پائولوسرجیو با چهره‌ای متفکر تمرینات و بازیکنان را زیرنظر گرفته است. او می‌داند تراکتور محمدتقوی می‌تواند خیلی متفاوت از تراکتورسازی جان توشاک باشد.

او می‌داند که ملی پوشان باتجربه تراکتورسازی با تیم بیشتر هماهنگ شده و این می‌تواند شرایط را دشوار کند.

اما سرجیو هم مهره‌های خوبی دارد. کرارجاسم بی شک مهره کلیدی مربی پرتغالی در این بازی است. کرار سابقه بازی در تراکتورسازی را هم دارد و این خودش داستان را جذاب‌تر هم می‌کند.

اما صنعت نفت هم مهره‌های با تجربه کم ندارد. اکبر ایمانی، شهاب گردان و بهنام برزای اگر به این بازی برسد، همچنین بازیکنانی مثل فردین عابدینی، میلاد جهانی، طالب ریکانی، بالوتلی، مصطفی احمدی و ... می‌توانند در چنین بازی‌هایی خودشان خودشان را نشان بدهند.

صنعت نفتی‌ها در آخرین تمرینشان روحیه بالایی دارند و این می‌تواند برای هواداران این تیم خبر خوبی باشد.

آن‌ها با تمام نفرات مهمشان تمرین کرده و حتی برای خوشحالی بعد از گل هم برنامه ریزی انجام داده‌اند.

گویا قرار است که بعد از گلزنی تیم صنعت نفت خوشحالی گهواره به به تو در ورزشگاه توسط بازیکنان برگزار شود.

نوشتن دیدگاه