شوری آب در آبادان به سه هزارو 500 میکروموس رسید

مدیر شبکه آبفا آبادان گفت: میزان شوری آب در شبکه آب آشامیدنی آبادان که به دلیل شکستگی در خط قیصریه از روز گذشته به چهار و هزار 500 میکروموس رسیده بود اکنون به سه هزار و 500 میکروموس کاهش یافته است.

علیرضا خلیلی نیا روز دوشنبه اظهار داشت: علت افت کیفیت آب آشامیدنی آبادان در 24 ساعت گذشته شکستگی خط دوم طرح آبرسانی غدیر در محل قیصریه می باشد.

وی افزود: میزان شوری آب در آبادان از روز گذشته به چهار و 500 میکروموس رسید ولی از ظهر امروز و با رفع شکشتگی خط دوم طرح آبرسانی غدیر در محل قیصریه این میزان به سه هزار و 500 میکروموس رسید.

مدیر شبکه آبفا آبادان گفت: میزان شوری آب تا عصر امروز و پر شدن شبکه آب آشامیدنی آبادان به 2 هزار میکروموس کاهش خواهد یافت.

 

خلیلی نیا تصریح کرد: قطعی آب ناشی از تعمیر شکستگی خط دوم غدیر باعث شد تا 70 هزار متر مکعب از آب رودخانه بهمنشیر با شوری بیش از 10 هزار میکروموس با آب شبکه آبرسانی غدیر مخلوط شود که این امر شوری آب شبکه آبرسانی آبادان تا چهار هزار و 500 میکروموس را در 24 ساعته گذشته در پی داشت.

از حوالی ساعت 16 عصر یکشنبه آب مناطقی از شهر آبادان از جمله بلوار اروسیه ، ذوالفقاری تا ساعت هشت صبح قطع و شوری آب در مناطق همچون کوی بهار، کوی فرهنگیان افزایش یافت.

در شرایط عادی روزانه 140 هزار متر مکعب آب از خط غدیر وارد شبکه آب آبادان می شود.

شاخص استاندارد آب شرب یک هزار و 200 میکروموس است که با توجه به شکستگی شبکه آبرسانی فاز 2 طرح غدیر این شاخص در مواردی در آبادان حدود پنج هزار میکروموس نیز رسیده است.

نوشتن دیدگاه