70 درصد استخدامی‌ها در فاز 2 پالایشگاه آبادان، غیر بومی هستند

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: 70 درصد افراد جذب شده در فاز 2 پالایشگاه آبادان غیر بومی هستند.

روح اله بابایی صالح بعداز ظهر دیروز در نشست اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس در فرمانداری آبادان، گفت: مدیران تنها در زمان تصدی منصب خود در آبادان سکونت دارند؛ وجود مدیران غیربومی در شهرستان‌ها اثربخشی لازم در کاهش و یا رفع مشکلات را ندارد.

وی گفت: آبادان متعلق به تمام ایران است؛ مسائل مختلف دست به دست هم داد تا کشاورزی منطقه دچار آسیب شود، زمانی بهترین محصولات کشاورزی در آبادان تولید می‌شد؛ مدیریت بحران استان خوزستان باید به فکر شهرستان‌های استان باشد.

بایایی صالح بیان کرد: مدیران غیر بومی در شهری که به آن تعلق خاطر ندارد تجربه کسب می‌کنند و وقتی یاد گرفتند که چه باید بکند آنگاه از شهر می‌روند؛ مدیران بومی معمولا به دلیل احساس تعلقی که به شهر خود دارند مانند پدری دلسوز اقدامات موثرتری را در گره گشایی و رفع مشکلات شهرها انجام می‌دهند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رابطه‌ها و باند بازی در کشور سبب شده تا شهرستان‌ها پیشرفت نکنند، گفت: متاسفانه مدیران غیر بومی به طور قطع به فکرجذب نیروی‌های بومی در حوزه مدیریت خود نیستند؛ برای آبادان باید اعتبارات ملی برای اجرای پروژه‌های شهرستان اخذ شود و برای این مسئله همت و تلاش مجمع نمایندگان خوزستان را می‌طلبد.

 

۱۸ نماینده خوزستان اگر بخواهند می‌توانند کوه را جابه جا کنند

نماینده مردم قزوین در مجلس با بیان اینکه در استان خوزستان ۱۸ نماینده در مجلس شورای اسلامی وجود دارد، اظهار کرد: نمایندگان خوزستان هر چه را که اراده کنند به دست می‌آورند و اگر اراده کنند کوه را جابه‌جا می‌کنند اما این موضوع با وحدت و در کنار هم بودنشان تحقق می‌یابد.

وی گفت: آبادان ظرفیت‌های خوبی همچون منطقه آزاد اروند، پالایشگاه، پتروشیمی و برخی موارد دیگر دارد که می‌تواند در ایجاد اشتغال برای جوانان منطقه تاثیرگذار باشد اما می‌بینیم که متاسفانه به دلیل همان رابطه‌ها اشتغال منطقه به بچه‌های غیر بومی تعلق گرفته است و این جای تاسف فراوان دارد.

بابایی صالح با بیان اینکه اطلاعات و اخبار مربوطه را در خصوص موارد مختلف به ویژه پروژه فاز ۲ پالایشگاه آبادان دریافت کرده‌ایم همه مسئولان و نمایندگان مجلس نسبت به استان‌های جنگ زده به ویژه خوزستان دید مثبت دارند و قصد کمک به این استان را دارند.

 

عدم به‌کارگیری نیروهای بومی اجحافی در حق جوانان آبادانی

عبدالرضا عزیزی نماینده مردم شیروان نیز در نشست اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس در آبادان اظهار کرد: موضوع جذب و به‌کارگیری نیروهای بومی باید از سوی ادارات کار و رفاه اجتماعی به‌طور جدی مورد نظارت قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه متاسفانه 70 درصد افراد جذب شده در این پالایشگاه شامل غیر بومی‌ها می شود، عنوان کرد: بستر باید برای جذب نیروهای بومی که اکثرا تحصیل کرده هستند فراهم شود. اشتغال به‌صورت یکی از دغدغه‌های مهم خانواده‌ها و مسئولان در آبادان در آمده که همه برای حل مشکل باید تلاش کنند.

وی در بحث لزوم ایجاد یک عدالت نسبی در اشتغال جوانان، گفت: قانون باید به دقت بررسی شود بحران بیکاری مربوط به تمام کشور است، برای ایجاد یک در مقطعی اجرای قانون مدیریت خدمات کشوری تا حدی قابل قبول بود.

عزیزی با اشاره به این موضوع که با عدم به کارگیری نیروهای بومی اجحافی در حق جوانان آبادانی صورت گرفته است، بیان کرد: در آبادان چرا این رویه دنبال می‌شود اکثر شهرهای کشور اولویت اشتغال با بومی‌ها است امیدواریم با پیگیری نمایندگان مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی این مشکل برطرف شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: انتقاد کردن راحت است ولی باید بدنبال راهکار باشیم تا مشکلات کشور از جمله مشکل اشتغال در کشور برطرف شود.

نوشتن دیدگاه