امام جمعه آبادان: قانون گرایی مهمترین وظیفه نیروی انتظامی است

امام جمعه آبادان گفت: قانون گرایی و استفاده از روش های مختلف برای پایبندی مردم به قانون یکی از مهم ترین وظایف نیروهای انتظامی است.

حجت الاسلام علی ابراهیمی پور امروز در صبحگاه مشترک نیروهای مسلح که به مناسبت هفته نیروی انتظامی در محل ستاد فرماندهی نیروی انتظامی شهرستان آبادان برگزار شد، با بیان اینکه توکل و اعتقاد راسخ به خداوند متعال، شرط اصلی توفیق نیروهای نظامی و انتظامی است، افزود: نیرویی که امور خود را به خداوند متعال واگذار و در مسیر رضایت او حرکت کند، می تواند اعتماد مردم را حاصل و توفیقات زیادی را به دست آورد.

وی اظهار کرد: اگر بناست امنیتی در خور جامعه اسلامی و مکتب مهدوی برقرار شود یکی از شرط های اصلی آن توکل قوی نیروهای نظامی و انتظامی به خداوند متعال است؛ توکل به خدا، باور فرد را قوی می کند، او را در بین راه خسته و نا امید نمی گذارد و باعث می شود از بی عدالتی دوری و از حق و حقیقت دفاع کند، نیرویی که امور خود را به خداوند متعال واگذار و در مسیر رضایت او حرکت کند می تواند اعتماد مردم را به دست آورد.

حجت الاسلام ابراهیمی پور تصریح کرد: اعتماد و اتکال نیروهای نظامی و انتظامی به قدرت الهی موجب می شود اتصال و اعتماد مردم نسبت به آنان بیشتر شده و از حمایت های مردمی برخوردار و حرکت آرمانی نیروی مخلص انتظامی و نظامی با استقبال مردم مواجه شود.

 

امام جمعه آبادان یادآور شد: در همین اغتشاشات دی ماه که نیروهای انتظامی و نظامی به بهترین شکل ممکن مدیریت کردند، اعتماد و اتصال مردم و نیروی انتظامی و در کنار هم بودنشان مثال زدنی بود، همین عامل برقراری آرامش و کاهش تبعات شد.

حجت الاسلام ابراهیمی پور گفت: مردم اگر سخت کوشی نیروهای انتظامی را ببینند، اگر فداکاری و گذشت نیروهای نظامی را حس کنند و بشنوند مانند بسیاری از نیروهای انتظامی ما دست رد به تطمیع سودجویان بزنند، اعتماد شان به نظام و نیروهای نظامی و انتظامی نهادینه می شود.

وی افزود: در مراسم رژه ۳۱ شهریور در اهواز همه دیدند نیروهای نظامی و انتظامی چگونه به یاری کودکان و زنان بی دفاع پرداختند و خودشان را سپر کردند و آن صحنه های فداکاری، ایثار و گذشت و اعتماد به نفس را رقم زدند، اینها سبب تقویت روابط مردم با نظام می شود.

وی اظهار کرد: قانون گرایی و استفاده از روش های مختلف برای پایبندی مردم به قانون یکی از مهم ترین وظایف نیروهای انتظامی است؛ بنابرین ابتدا باید خودشان را مقید به قانون کنند و سپس جامعه را به سوی حاکمیت قانون سوق دهند، برای این مهم تمام ارگان ها، سازمان ها، ادارات و همه مردم باید همکاری کنند.

وی با تاکید بر نقش بی بدیل رسانه ها در فرونشاندن التهابات و افزایش امنیت روانی و اجتماعی تصریح کرد: رسانه ها باید در این مقوله به کمک نیروی انتظامی بیایند و به آرامش بیشتر و برقراری بهتر امنیت کمک کنند.

امام جمعه آبادان نیروی انتظامی در تمامی صحنه ها پیشقراول و پیشتاز خواند و خاطر نشان کرد: سایر سازمان ها وارگان ها برای کاهش آسیب ها و حفظ امنیت به کمک نیروی انتظامی بیایند.

حجت الاسلام ابراهیمی پور گفت: ما قدردان مجاهدت ها، زحمات و خدمات نیروهای انتظامی و نظامی شهرستان آبادان در حفظ آرامش و امنیت اجتماعی هستیم.

نوشتن دیدگاه