بهره مندی 136 هنرمند از تسهيلات صندوق اعتباری هنر در اروند

نماينده صندوق اعتباري هنر در منطقه آزاد اروند از بهره مندي 136 هنرمند جهت بهره مندي از تسهيلات بيمه اي صندوق اعتباري هنر در اين منطقه آزاد خبر داد.

ليلا يداله زاده اظهار کرد: با توجه به ابلاغ سياست هاي دولت دوازدهم به صندوق اعتباري هنر مبني بر حمايت ويژه از اصحاب فرهنگ و رسانه که نشان از نگاه رئيس جمهور و وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي در جهت تحقق اين سياست داشته و دارند فصل جديدي در ارائه خدمات صندوق اعتباري هنر به هنرمندان آغاز گرديد.

يداله زاده گفت: در همين راستا مديران و کارشناسان صندوق اعتباري هنر ، اسفند ماه سال 1396 ضمن ديدار با هنر مندان منطقه آزاد اروند (شهرستان هاي آبادان و خرمشهر ) با هنرمندان و فعالين عرصه هنر در روستا ها نيز جلساتي برگزار کردند که نتيجه آن همکاري ، مساعدت و اعطاء کمک هاي مالي و بلا عوض به برخي ازهنر مندان گرديد.

يداله زاده افزود: اصلي ترين وظيفه صندوق اعتباري هنر ، پوشش سراسري بيمه تامين اجتماعي هنرمندان است و بيمه تامين اجتماعي نيازي حياتي هنرمندان مي با‌شد.

 

وي بيان کرد: در سال 96 تعداد زيادي از هنرمندان منطقه آزاد اروند (بيش از 260 نفر ) در عرصه هاي مختلف فرهنگي هنري اقدام به عضويت ازطريق سايت صندوق اعتباري هنر نموده بودند که بيمه تعداد 136 هنرمند قطعي گرديده و مابقي نيز پس از بررسي و تکميل مدارک مورد نياز، جهت عقد قرارداد بيمه اي به سازمان تا مين اجتماعي معرفي و بيمه خواهند شد.

نماينده صندوق اعتباري هنر در منطقه آزاد اروند گفت: اهالي فرهنگ و هنر جهت برقراري وام کارگشايي به مبلغ 40 ميليون ريال مي توانند با مراجعه به دفتر اينجانب به عنوان نماينده صندوق اعتباري هنردر منطقه آزاد اروند، مستقر در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي آبادان درخواست خود را ارائه نمايند.

وي در باره پرداخت تسهيلات به مراکز فرهنگي هنري در اروند گفت: با مذاکرات صورت گرفته سه مورد وام کارآفريني براي آموزشگاه ها و موسسات داراي مجوز از وزارت فرهنگ وارشاد اسلامي از صندوق اعتباري هنر موافقت گرديد.

نوشتن دیدگاه