بالوتلی: در آبادان احساس می کنم که در خانه خودم بازی می کنم

مهاجم ۲۹ ساله تیم صنعت نفت آبادان در دیدار این تیم در جام حذفی با نمایش خوبش یکی از عوامل پیروزی بر تیم پرستاره تراکتورسازی بود.

جاناتان بالوتلی از اولین روزی که نامش در فوتبال ایران مطرح شد خیلی مورد توجه قرار گرفت چرا که نام او شبیه به نام ماریو بالوتلی ستاره فوتبال ایتالیا و جهان بود.

او دیر به تیم صنعت نفت اضافه شد و تنها دقایق کمی در دو بازی به میدان رفت تا اینکه در بازی جام حذفی برابر تراکتورسازی یک گل زد و پنالتی چهارم صنعت نفت را در پایان بازی تبدیل به گل کرد تا در این برد نقش ایفا کرده باشد.

او که اهل برزیل است سابقه بازی در لیگ قهرمانان اروپا را با تیم واردار دارد و در لیگ قهرمانان نیز با گلزنی برابر کپنهاگن نام خودش را ثبت کرده است.

با این بازیکن برزیلی صنعت نفت آبادان گفت و گو کرده ایم که در ادامه می خوانید:

 

چی شد که به فوتبال ایران و تیم صنعت نفت آبادان آمدی؟

از طریق مدیر برنامه هایم پیشنهاد بازی در صنعت نفت را دریافت کردم و وقتی شرایط را سنجیدیم و بررسی کردیم قبول کردم به آبادان بیایم خیلی خوشحال هستم که چالش جدیدی را تجربه می کنم

 

از خودت بگو که فوتبال رو کجا آغاز و در چه باشگاههایی بوده ای؟

فوتبال حرفه ای را از تیم کاراپه بوس شروع کردم و بعد از آن در تیمهای فیبورگونه ئزه، ویتوریا، پسکارا، اسپورت، آئوداکس، ماکائه، کالداس نواس، کوئیبا، واردار مقدونیه، الغرافه قطر، بوسان ایپارک کره جنوبی و در نهایت صنعت نفت آبادان مشغول به بازی هستم.

 

در لیگ مقدونیه و در تیم واردار بازی می کردی. با این تیم در لیگ قهرمانان اروپا – پلی آف هم با دیناموزاگرب و کپنهاگن بازی و در این بازی ها یک گل هم زدی. فضای بازی در لیگ قهرمانان چگونه بود؟ و چه شد که از آنجا به لیگ باشگاهی در آسیا آمدی؟

آرزوی هر بازیکنی بازی در لیگ قهرمانان اروپا است به خصوص اینکه بتوانی گل بزنی و این حس فوق العاده ای است. می خواهم تشکر کنم از همه کسانی که کمکم کردند و در این مسابقات گل زدم و بازی کردم. می توانم بگویم هیچ حسی بالاتر و بهتر از گل زدن و خوشحالی کردن هواداران نیست.

 

در رزومه ات در سال های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۶ چیزی وجود ندارد. آیا در این مدت از فوتبال دور بودی؟

بین سالهای ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۶ در لیگهای برزیل بازی می کردم که متاسفانه آماری از آن نشان داده نشد. در سال ۲۰۱۳ در تیم پسکارا موفق به زدن ۱۴ گل شدم و همان جا بود که در لیگ کشف شدم و سپس به تیم اسپورت در لیگ نخبگان برزیل در سری A رفتم. سال ۲۰۱۴ به تیم ماکائه رفتم و موفق به زدن ۹ گل شدم. در سال ۲۰۱۵ به تیم اورتده میناس لیگ داخلی و در سال ۲۰۱۶  به تیم واردار مقدونیه رفتم و توانستم ۱۵ گل برای واردار به ثمر برسانم. در سال ۲۰۱۷ با تیم الغرافه قهرمان لیگ ستارگان قطر شدیم.

 

از آبادان بگو. حتما دیگر می دانی به اینجا می گویند برزیل ایران. نظرت در حال حاضر درباره زندگی در آبادان چیست؟

وقتی می خواستم به آبادان بیایم به من گفتند که داری وارد برزیل می شوی چون آبادان به برزیل ایران مشهور است. این حس خیلی خوبی به من می دهد و احساس می کنم که در خانه خودم دارم بازی می کنم ضمن اینکه وقتی با مردم بسیار خونگرم و فوتبال فهم روبرو می شوی این حس دوچندان می شود.

 

لیگ برتر ایران را در این مدت کم که آمدی چطور دیدی و به نظرت صنعت نفت می تواند این فصل به موفقیت برسد؟

من خودم به شخصه ایمان و اعتقاد زیادی به تیم دارم و فکر می کنم همه چیز مهیاست برای اینکه یک فصل فوق العاده را داشته باشیم.

 

فکر می کنی صنعت نفت می تواند به فینال جام حذفی برسد یا در لیگ نتایج خوبی بگیرد؟

بله ایمان دارم به موفقیت تیم که می توانیم و نیاز داریم که با کار و تلاش فراوان به اهدافمان برسیم.

نوشتن دیدگاه