امام جمعه خرمشهر: باید لغو ویزا همانند اتباع عراقی برای مردم منطقه آزاد اروند پیگیری شود

امام جمعه خرمشهر گفت: دولت باید به مسافران و زائران اربعین ارز مسافرتی بدهد، چرا باید فقط برای سفرهای تفریحی چون سفر به ترکیه ارز مسافرتی داده شود.

حجت‌الاسلام سید نبی موسوی‌فرد با اشاره به اهمیت حماسه اربعین حسینی اظهار کرد: شور و شعور در حماسه اربعین حسینی به نمایش گذاشته می‌شود، این حماسه عظیم آغازی برای سرکوب کردن یزیدیان زمانه است.

وی عنوان کرد: دل‌های مومنان در این حماسه عظیم و باشکوه به یکدیگر نزدیک می‌شود و این حماسه مردمی همبستگی میان دو ملت ایران و عراق را بیش از پیش بیشتر می‌کند.

 

لغو ویزا برای زائران آبادانی و خرمشهری باید پیگیری شود

امام جمعه خرمشهر گفت: اربعین حسینی تنها به عنوان یک پیاده‌روی ساده نیست، بلکه این حماسه عظیم دارای آثار و برکات فراوان اجتماعی و فردی است که دشمنان با دیدن آن سر تعظیم فرود می‌آورند.

موسوی عنوان کرد: ویزا همانطور که برای ورود اتباع عراقی به منطقه آزاد اروند لغو شد، باید برای زائران خرمشهر و آبادان نیز توسط مسؤولان پیگیری شود.

وی افزود: با توجه به مشکلات اقتصادی و نوسانات ارزی مسؤولان باید امسال برای زائران سهولت ایجاد کنند، چرا که مسئله اربعین حسینی به شدت برجسته است.

 

باید به زائران اربعین حسینی ارز مسافرتی داده شود

امام جمعه خرمشهر گفت: وزارت امور خارجه و وزارت کشور باید مسئله حذف ویزا برای زیارت عتبات عالیات را دنبال کنند و با طرف عراقی به صورتی صحبت کنند تا آنها به حذف ویزا راضی باشند.

وی عنوان کرد: اگر دولت عراق حاضر به حذف ویزا نشد، بابد برای کاهش هزینه ویزا رایزنی شود، مثلا ۴۰ دلار به ۱۰ دلار برسد.

موسوی اظهار کرد: دولت باید به مسافران و زائران اربعین ارز مسافرتی بدهد، چرا باید فقط برای سفرهای تفریحی چون سفر به ترکیه ارز مسافرتی داده شود، از طرفی پول بیمه از مردم گرفته نشود، همانطور که سال گذشته گفتم برای ۵ میلیون نفر بیمه بدون نام زده شود، تا هنگام پدید آمدن مشکل با زدن نام مشکل برطرف می‌شود.

 

دریافت یک ریال از زائران برای هلال احمر حرام است

وی با تاکید بر اینکه هلال احمر نباید از زائران پول زور بگیرد، عنوان کرد: هلال احمر حق دریافت پول زور از زائران را ندارد، یک ریال هم برای آن حرام است.

نوشتن دیدگاه