بيش از 63 ميليارد ريال تعمير و تجهيز در مراکز فرهنگی هنری آبادان و خرمشهر صورت گرفت

مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي سازمان منطقه آزاد اروند گفت: 34 ميلياردو 935 ميليون ريال در بخش تجهيز و 28 ميليارد و 522 ميليون ريال در بخش تعميرات عمراني طبق قرارداد اوليه خريد تجهيزات ، جهت انجام عمليات اجرايي 25 مرکز فرهنگي هنري در شهرستان هاي آبادان و خرمشهر هزينه شد.

همايون قنواتي امروز سه شنبه اظهار داشت: نوسازي، بازسازي و تعمير هشت کانون پرورش فکري کودکان ،سينما مهر آبادان، حوزه هنري، مرکز فرهنگي شهيد آويني، مجتمع هاي فرهگي هنري خلبج فارس ثامن الائمه ،اشراق و هشت کتابخانه از جمله مراکز مهمي مي باشد که در آبادان و خرمشهر انجام شده است.

وي از تالار فانوس و شهيد فهيمده خرمشهر و اداره هاي فرهنگ و ارشاد اسلامي آبادان و خرمشهر را از ديگر مراکز بازسازي و نوسازي شده توسط سازمان منطقه آزاد اروند عنوان کرد و بيان داشت: يک استديو مجهز و مدرن ضبط صدا در آبادان ساخته شده که تجهيزات آن در کل کشور نمونه است.

 

قنواتي تجهيز ، نوسازي و بازسازي مراکز فرهنگي و هنري را گامي در راستاي ارائه آثار فاخر در زمينه هاي فرهنگي و هنري در محدوده منطقه آزاد اروند عنوان کرد و گفت: در بررسي انجام شده توسط کارشناسان نيازهاي مراکز هنري و فرهنگي بررسي شده و بنا به نياز موضوعات آنها تامين شده است.

وي سرانه فرهنگي در شهرستان هاي آبادان و خرمشهر را مناسب عنوان کرد و افزود: هدف سازمان منطقه آزاد اروند ارتقاء شاخص هاي فرهنگي و هنري در منطقه است.

مدير توسعه فرهنگي هنري سازمان منطقه آزاد اروند گفت: با رابزني انجام شده با وزارتخانه فرهنگ و ارشاد اسلامي قرار است معاونت هاي تخصصي وزارتخانه با در نظر گرفتن وظايف و اختيارات حوزه خود در سفرهاي اختصاصي به اين منطقه، ظرفيت هاي فرهنگي و هنري را شناسايي و بر اين اساس اقدامات لازم در راستاي رفع مشکلات فرهنگي هنري و برنامه ريزي هاي فرهنگي در آبادان و خرمشهر انجام مي شود.

در اين ديدار فرهاد پورغراوي علواني رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي آبادان، شاهرخ خواجه مدير روابط عمومي اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي منطقه آزاد اروند و احمد طاهريان پور کارشناس توسعه فرهنگي سازمان منطقه آزاد اروند حضور داشتند.

نوشتن دیدگاه