یک کارگردان تئاتر: امیدواریم با کار هنری کمی از کاستی‌های آبادان و خرمشهر را جبران کنیم

یک کارگردان تئاتر گفت: مردم آبادان و خرمشهر حق زیادی بر گردن ملت ایران دارند و امیدواریم با کار هنری بتوانیم بخشی از کاستی‌ها را جبران کنیم.

بیست و یکمین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر، میزبان گروه‌های مختلف هنرهای نمایشی از سراسر کشور است و تئاتر "بینایی" از رشت مجوز حضور در این جشنواره را به خود اختصاص داده است.

محمد رسائلی کارگردان تئاتر بینایی گفت: نمایش بینایی، داستان دو برادر با یک اسم است که از دو مادر هستند که در دهه 60 در یکی از روستاهای گیلان زندگی می‌کردند و یکی از آن دو تصمیم مهاجرت به پایتخت را می‌گیرد و مشکلات بسیار زیادی در مسیر رسیدن به اهدافش برخورد می‌کند و پس از سال‌ها برادری که به جنگ رفته است برای درمان به تهران می‌رود و طی رخدادی یکدیگر را پیدا می‌کنند و زندگی آنها دست خوش تغییر و تحولاتی مثبت توسط یکدیگر می‌گردد.

کارگردان تئاتر بینایی اظهار کرد: درون مایه متن نمایش بینایی از هم گسیختگی جوانان در دوره ای را نشان می‌دهد که دغدغه و سودای پیشرفت را در سر دارند و به خاطر این دغدغه سفر می‌کنند تا دستاوردهای بهتری را بدون در نظر گرفتن شرایط محیطی و اجتماعی زمان خود کسب کنند.

وی گفت: متن بسیار رئال، در فضای خانگی و شرایط بسیار عرفانی و روحانی طراحی شده است.

رسائلی با اشاره به پنجمین دوره حضورش در جشنواره تئاتر فتح خرمشهر، گفت: مردم منطقه آزاد اروند چه آبادان و چه خرمشهر حقی بیشتر از آنچه که هست دارند، ای کاش می‌توانستیم با همکاران و هنرمندان گامی بزرگ برای این منطقه برداریم، چرا که مشکل بی آبی در منطقه دغدغه‌ای برای ما هم بود، اما امیدواریم با کار فرهنگی و هنری گوشه ای از مهمان نوازی و خونگرمی مردم منطقه را جبران کنیم.

نوشتن دیدگاه