راه اندازی آموزشگاه های فنی و حرفه ای دو زبانه در منطقه آزاد اروند

مدیرکل فنی و حرفه ای خوزستان گفت: تفاهمنامه ای با سازمان منطقه آزاد اروند با محوریت توسعه دیپلماسی فرهنگی و ایجاد آموزشگاه فنی و حرفه ای دو زبانه در این منطقه منعقد شد.

عبد النبی سواعدی شامگاه سه شنبه در حاشیه انعقاد تفاهنامه همکاری با سازمان منطقه آزاد اروند در جمع خبرنگاران اظهار کرد: تفاهم‌نامه منعقد شده میان اداره کل فنی و حرفه ای استان خوزستان و سازمان منطقه آزاد اروند در راستای توسعه زیرساخت‌های مهارت آموزی و فنی و حرفه‌ای و تربیت نیروی انسانی مورد نیاز حوزه های مختلف صنعت، فرهنگ و هنر است.

مدیرکل سازمان فنی و حرفه ای خوزستان، ایجاد مرکز تربیت نیرو برای اعزام به خارج از کشور و یا راه اندازی مرکز فنی و حرفه ای که بتواند هنرجویان را از دیگر کشورها پذیرش کند را یکی دیگر از بندهای تفاهنامه خواند.

 

ساعدی در این رابطه اظهار کرد: این مراکز در قالب دیپلماسی مهارت و به دو زبان انگلیسی و فارسی و برای هر دو جنسیت خواهند بود.

وی افزود: در صورت راه اندازی، این آموزشگاه ها نخستین آموزشگاه های فنی و حرفه ای دو زبانه در استان خوزستان خواهند بود و از فضای موجود در منطقه برای آموزش هنرجویان استفاده خواهد شد.

مدیرکل فنی و حرفه ای خوزستان ابراز امیدواری کرد: برنامه آموزش اثربخش تدوین و با توجه به تعاملات بین المللی آموزش های فنی و حرفه ای به صورت بین المللی ارائه شود.

ساعدی در ادامه به جزئیات تفاهنامه همکاری اشاره کرد و گفت: این تفاهمنامه در سه محور به ارزش چهار میلیارد و 500 میلیون ریال به صورت مشارکتی است که تامین بخشی از این مبلغ بر عهده اداره فنی و حرفه ای و تامین بخش دیگر برعهده سازمان منطقه آزاد اروند است.

نوشتن دیدگاه