سفیر عراق در ایران: علاقه میان ایران و عراق مثال زدنی است

سفیر عراق در ایران گفت: علاقه میان ایران و عراق مثال زدنی است و این در حالی است که این علاقه در مواجهه با سایر کشورها چنین نیست.

راجح صابر عبود الموسوی در حاشیه دیدار با رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان در آبادان افزود: وجود مقام معظم رهبری ایران برای منطقه یک نعمت است و ما در کشورمان عراق به این مهم به خوبی آگاهیم، رهبر معظم انقلاب همیشه گفته‌اند که عراق عزیز و محب ما است.

وی با تاکید بر اینکه به دنبال توسعه هر چه بیشتر روابط در تمامی حوزه‌ها به ویژه حوزه سلامت میان دو کشور هستیم، اظهار کرد: علاقه مندیم تا تبلیغات وسیعی را در بخش حوزه سلامت و توریسم درمانی داشته باشیم.

سفیر عراق در ایران تصریح کرد: بایستی در این باره بخش دولتی به موضوع ارجاع بیماران به ایران به شکل مناسب و ساماندهی شده ای وارد عمل شود تا شاهد فعالیت افراد سودجو در این بخش نباشیم.

الموسوی گفت: عقیده دارم که برای توسعه توریسم درمانی در منطقه آزاد اروند نباید اجازه دهیم که عده‌ای سودجو به گردشگری سلامت آسیب برسانند.

وی افزود: اگر بیماران عراقی از روند کیفیت درمان حوزه سلامت در ایران مطمئن شوند حتی اگر ۱۰ بیمارستان خصوصی و دولتی را نیز در منطقه آزاد اروند ساخته شود باز هم ظرفیت پذیرش بیشتر وجود خواهد داشت.

وی اظهار کرد: برای کمک به توسعه گردشگری سلامت آماده هرگونه همکاری و کمک هستم، نباید اجازه داد تا موضوعات جنبی ما را از یکدیگر دور کند، به طور حتم با ساخت بیمارستان‌ها و کارخانه‌های داروسازی مشترک حرکت رو به جلویی را انجام خواهیم داد.

نوشتن دیدگاه