تنظیم بازار دلیل ممنوعیت خروج ماهی توسط اتباع خارجی است

معاون سرمایه گذاری و توسعه کسب و کارهای سازمان منطقه آزاد اروند گفت: با اجرای طرح ممنوعیت خروج ماهی، مرغ و گوشت توسط گردشگران خارجی، قیمت ها به تعادل می رسند.

سید علی موسوی معاون سرمایه گذاری و توسعه کسب و کارهای منطقه آزاد اروند در برنامه ی گفت و گوی ویژه خبری صدا و سیمای مرکز آبادان با اشاره به اجرای طرح ممنوعیت خروج ماهی، مرغ و گوشت توسط گردشگران خارجی گفت: این طرح با توجه به سیاست های تنظیمی دولت برای تولیدات داخلی کشور ، حمایت از مردم و تنظیم بازار اجرایی شده است و انتظار می رود در بازار ایجاد تعادل کند و قیمت ها واقعی شوند.

وی دوره ی دریابست، شوری آب و گرمای هوا را از جمله دلایل کمبود صید و افزایش قیمت ماهی عنوان کرد و گفت: تدابیری اندیشیده شده تا پس از این طرح، گردشگران ماهی های منجمد و پرورشی را به سوغات ببرند و ماهی های محلی و صید شده در دریا با قیمت مناسب در بازارهای داخلی به فروش برسند.

موسوی با بیان اینکه راه اندازی سامانه ی ثبت سفارش کالا برای کالاهای وارد شده تا تاریخ سی و یکم تیر ماه اعمال می شود افزود: به منظور ماندن کالاهای وارداتی در منطقه آزاد اروند و جلوگیری از خروج این کالاها از منطقه این طرح اجرایی می شود.

 

توانایی فر رئیس اتاق اصناف آبادان نیز از نشستی با اداره های شیلات و مرزبانی خبر داد و گفت: در این نشست قرار است مصوب کنیم تا از این پس هر روز صبح قیمت ماهی ها تعیین شود و در بازار به فروش برسد.

هاشمی رئیس اتاق اصناف خرمشهر هم گرانی دلار و وارد شدن و حمل کالا از مرکز استان به خرمشهر را از جمله دلایل گرانی کالا عنوان کرد و گفت: با توجه به نبودن واحد های تولیدی در این شهر متاسفانه شاهد افزایش قیمت ها هستیم.

نوشتن دیدگاه