محموله کنسروهای قاچاق در سواحل آبادان متوقف شد

جانشین فرمانده مرزبانی خوزستان از توقیف یک فروند شناور باری و کشف بیش از 7 هزار قوطی کنسرو زیتون در آبهای شمالی خلیج فارس اروند خبر داد.

سرهنگ نادر سهیلی در این خصوص اظهار داشت: در راستای جلوگیری از ورود کالای قاچاق به چرخه اقتصاد داخلی کشور و مبارزه بی امان با قاچاقچیان سوخت و کالا، دریابانان پایگاه دریابانی آبادان روز گذشته موفق شدند یک فروند شناور باری حامل محموله کنسروهای قاچاق را در آبهای شمالی خلیج فارس متوقف کنند.

جانشین مرزبانی خوزستان گفت: ماموران در بازرسی از شناورهای توقیف شده هفت هزار و 200 قوطی کنسرو زیتون که قاچاق و بدون مجوز قانونی بارگیری شده بود را کشف کردند.

وی اشاره به دستگیری 6 متهم در این زمینه افزود: کارشناسان ارزش محموله کشف شده را سه میلیارد و 600 میلیون ریال برآورد کردند که پس از تکمیل پرونده مقدماتی به همراه متهم تحویل مراجع ذی صلاح شد.

سرهنگ سهیلی تصریح کرد: دریابانان خوزستان با اشرافیت اطلاعاتی عملیاتی بر آبهای ساحلی استان هرگونه تحرکات را زیر نظر گرفته و با قانون شکنان و مخلان اقتصاد داخلی برخورد جدی خواهند کرد.

 

توقیف شناور قانون شکن و کشف نوشیدنی های قاچاق در آبادان

جانشین مرزبانی خوزستان همچنین از توقیف یک فروند شناور متخلف ، فعال در عرصه قاچاق کالا و حامل نوشیدنی های قاچاق در آبراه اروند خبر داد.

سرهنگ نادر سهیلی افزود: روز گذشته ماموران پایگاه دریابانی آبادان در راستای مبارزه با قاچاق کالا و ارز ، و حین کنترل شناور های عبوری در پهنای اروند یک فروند شناور باری حامل کالای قاچاق که به سمت بنادر آبادان در حرکت بود را شناسایی متوقف کردند.

وی ادامه داد: ماموران در بازرسی از این شناور 600 پاکت نوشیدنی یک و نیم لیتری که بدون مجوز ، قاچاق و با هدف عرضه در بازار داخلی کشور بارگیری شده اند را کشف کردند.

وی در ادامه با اشاره به عزم جدی مرزبانان خوزستان در مقابله با قانون شکنان و سودجویان تصریح کرد: در این رابطه ناخدا و پنج خدمه کشتی به اتهام فعالیت در عرصه قاچاق کالا دستگیر جهت سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی تحویل داده شدند.

نوشتن دیدگاه