41 هزار لیتر سوخت قاچاق در آبهای ساحلی خوزستان کشف شد

فرمانده مرزبانی خوزستان گفت: ماموران پایگاه دریابانی آبادان 41 هزار لیتر سوخت قاچاق را در آبهای ساحلی استان کشف و ضبط کردند.

سردار عبدالله نظرپور روز شنبه در این خصوص اظهار داشت: در راستای طرح تشدید کنترل نوار مرزی و جلوگیری از ورود و خروج هرگونه قاچاق، ماموران پایگاه دریابانی آبادان روز گذشته در نتیجه ساعت ها کار اطلاعاتی از قصد قاچاقچیان مبنی بر خروج محموله بزرگ سوخت از آبهای کشور و فروش به دلالان کشورهای حوزه خلیج فارس آگاه شدند.

وی افزود: ماموران با اعزام به موقع به محل و طی عملیاتی غافلگیرانه موفق شدند شناور مورد نظر را هنگام خروج از آبهای داخلی کشور متوقف و در بازرسی از آن 41 هزار لیتر سوخت قاچاق از نوع گازوییل که در مخازن جاساز شناور بارگیری شده بود کشف کردند.

فرمانده مرزبانی خوزستان تصریح کرد: شناور توقیف شده به بهانه فعالیت تجاری اقدام به سوخت گیری کرده به بود ولی به محض خروج از دهانه اروند مسیر خود را به محل فروش و تبادل سوخت منحرف کرده که با هوشیاری دریابانان آبادان متوقف شد.

وی درپایان با اشاره به دستگیری 2 متهم در این رابطه افزود: محموله کشف شده به همراه متهمان مربوطه پس از تکمیل پرونده مقدماتی تحویل مراجع ذیصلاح شد.

نوشتن دیدگاه