پروژه فیبر نوری شهرک صنعتی آبادان آغاز شد

معاون فنی و زیربنایی منطقه آزاد اروند گفت : اجرای پروژه فیبر نوری شهرک صنعتی آبادان، به منظور ایحاد بستر پایدار، ایمن و کاهش هزینه تمام شده دسترسی به دیتا تعریف و مطابق با آخرین استانداردهای روز دنیا آغاز شد.

موعود شمخانی روز شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: پروژه فیبرنوری و نظارت تصویری شهرک صنعتی آبادان به منظور افزایش خدمات دسترسی به پهنای باند اینترنت، ارتقاء کیفیت و افزایش پهنای باند در اختیار، ارایه خدمات یکپارچه نظیر شبکه دوربین های مداربسته، مراکز تلفن، تلویزیون و … در منطقه آزاد اروند آغاز به کار کرد.

وی افزود: این پروژه به منظور ایحاد بستر پایدار، ایمن و کاهش هزینه تمام شده دسترسی به دیتا تعریف و مطابق با آخرین استانداردهای روز دنیا اجرا می شود.

معاون فنی و زیربنایی منطقه آزاد اروند گفت: دسترسی به شبکه جهانی اینترنت، شبکه های داخلی کشور (اینترانت)، دسترسی به امکانات و فضای دیتاسنتر در منطقه، استقرار کامل شبکه نظارت تصویری و انتقال آن به مرکز پایش تصویر منطقه از جمله اهداف این پروژه است.

 

شمخانی با اشاره به خدمات گسترده قابل ارائه در بستر فیبرنوری افزود : این پروژه به همت مدیریت زیرساخت های فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان منطقه آزاد اروند در مدت زمان 12 ماه با اعتباری بالغ بر 36 میلیارد ریال به اجرا درمی آید.

وی اظهار داشت: با توجه به نیاز کاربران به پهنای باند بیشتر در حوزه صنعت و همچنین توسعه زیرساخت های شبکه قدیمی، این پروژه بر اساس ﭼﺸﻢ اﻧﺪاز ﺟﻤﻬﻮری اﺳﻼﻣﻲ اﻳﺮان در اﻓﻖ 1404 اجرا می گردد.

معاون فنی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد اروند گفت :اجرای زیرساخت های فیبرنوری یکی از پروژه های ارتباطی مورد نیاز نسل آینده منطقه است که محدودیتی در پهنای باند ندارد و سرعت‌ های صدها مگابیتی را نیز پوشش می ‌دهد.

وی تصریح کرد: در مقایسه با سیم مسی، هزینه ‌های نگهداری و پشتیبانی شرکت‌ های ارائه‌ دهنده سرویس‌ های اینترنتی را نیز کاهش می‌ دهد.

نوشتن دیدگاه