15 فروند شناور حامل کالا و سوخت قاچاق در خوزستان توقیف شد

فرمانده پایگاه دریابانی آبادان گفت: ماموران مرزبانی خوزستان در چند روز گذشته 15 فروند شناور حامل کالا و سوخت قاچاق را در آبهای ساحلی این استان توقیف کردند.

ماموران پایگاه دریابانی آبادان با هدف مقابله با قاچاق و فروش غیرقانونی مواد سوختی در مرزهای دریایی خوزستان، 2 فروند شناور صیادی و تجاری را به اتهام فعالیت و فروش غیرقانونی بیش از 40 هزار لیتر گازوییل قاچاق شناسایی و توقیف کردند.

سرهنگ 'محمدعلی موسیوند 'بیان کرد: دلایل و مستندات موجود حاکیست که در شناورهای توقیف شده با هدف صیادی، بیش از 40 هزار لیتر گازوییل با هدف فروش به دلالان کشورهای حوزه خلیج فارس بارگیری شده بود اما هیچ فعالیت صیادی انجام نگرفته بود.

وی افزود: شناورهای مذکور توقیف و ناخدای آن به اتهام اقدام غیرقانونی و قاچاق منابع سوختی کشور دستگیر و با تشکیل پرونده و مستندات قانونی تحویل مراجع قانونی شد.

 

توقیف شناور حامل 110 راس دام قاچاق در آبادان

فرمانده مرزبانی خوزستان گفت: محموله 110 راس گوسفند قاچاق در آبهای شمالی خلیج فارس توقیف شد.

سردار 'عبداله نظرپور' با اشاره به توقیف 2 فروند شناور باری توسط ماموران پایگاه دریابانی آبادان، بیان کرد: ماموران این فرماندهی هنگام گشت زنی در آبراه اروند و سواحل شمالی آبهای خلیج فارس، به 2 فروند شناور تجاری که از بنادر خوزستان به مقصد کشورهای حوزه خلیج فارس درحرکت بود مظنون شده و آنها را متوقف کردند.

وی گفت: در بازرسی دقیق از شناورهای توقیف شده تعداد 110 راس گوسفند ایرانی که بدون مجوز قانونی و به قصد قاچاق به کشورهای همسایه بارگیری شده بود کشف شد.

وی با اشاره به دستگیری 2 متهم در این رابطه خاطرنشان کرد: ارزش ریالی گوسفندهای کشف شده بالغ بر یک میلیارد ریال برآورد شده که به همراه دام کشف شده پس از تشکیل پرونده مقدماتی تحویل مراجع قانونی شد.

 

کشف نوشیدنی قاچاق در آبادان

فرمانده پایگاه دریابانی آبادان از کشف نوشیدنی های قاچاق در آبراه اروند رود خبر داد.

سرهنگ 'محمد علی موسیوند' بیان داشت: ماموران پایگاه دریابانی آبادان مستقر پاسگاه شناوری 'دهانه بهمنشیر' در راستای مبارزه با قاچاق کالا و ارز ، و هنگام کنترل شناورها، یک فروند شناور باری را که به سمت آبادان در حرکت بود شناسایی و متوقف کردند.

وی افزود: ماموران در بازرسی از شناور توقیف شده یک هزار و 200 قوطی نوشیدنی رانی قاچاق و بدون مجوز را کشف کردند.

وی با اشاره به دستگیری 6 متهم در این رابطه گفت: این افراد پس از تشکیل پرونده اولیه به همراه محموله کشف شده به مرجع قضایی تحویل داده شدند.

 

کشف محموله بزرگ لوازم جانبی موبایل قاچاق در خوزستان

فرمانده مرزبانی خوزستان از توقیف یک فروند شناور تجاری در آبهای شمالی خلیج فارس و کشف بیش از 10 میلیارد ریال لوازم جانبی موبایل قاچاق خبر داد.

سردار 'عبداله نظرپور' بیان داشت: دریابانان پایگاه دریابانی آبادان مستقر در پست کنترل خسروآباد ، در راستای حمایت از تولید داخلی و مبارزه با قاچاق کالا و ارز ،موفق شدند یک فروند شناور تجاری حامل کالای قاچاق را که از کشورهای حوزه خلیج فارس به مقصد بندر 'خرمشهر'در حرکت بود، شناسایی و متوقف کنند.

وی افزود: ماموران در بازرسی از شناور توقیف شده 21 هزار و 330 قطعه لوازم جانبی گوشی موبایل از قبیل شارژر، برد گوشی، ال سی دی، باطری، هندزفری و قاب گوشی همراه که همگی قاچاق و با هدف عرضه در بازار داخلی کشور بارگیری شده بود کشف کردند.

وی با اشاره به دستگیری 6 متهم در این رابطه گفت: کالاهای مکشوفه پس از تشکیل پرونده مقدماتی به همراه متهمان تحویل مراجع قانونی شد.

نوشتن دیدگاه