طرح آبرسانی غدیر ۲ امشب به بهره برداری می رسد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: امشب و با حضور وزیر نیرو، طرح آبرسانی غدیر ۲ به بهره برداری می رسد.

عامر کعبی ضمن اعلام این خبر افزود: اردکانیان امشب با حضور در منطقه ام الدبس، طرح آبرسانی غدیر ۲ را به طور رسمی افتتاح می کند.

وی اظهار کرد: خدا را شاکریم که با تلاش جهادی و شبانه روزی تمامی دستگاههای مرتبط و مسئولان امر و به خصوص قرارگاه خاتم الانبیاء به عنوان مجری طرح در مدت تعین شده ۴۵ روز طرح آبرسانی غدیر ۲ به اتمام رسید و با جریان آب رودخانه کرخه در این خط و انتقال آن به تصفیه خانه های آبادان و خرمشهر کام مردم پس از پشت سر نهادن بحران شوری آب شیرین خواهد شد.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی از مردم فهیم آبادانی بابت صبوری و تحملشان تا به ثمر رسیدن این پروژه قدردانی کرد.

پروژه آبرسانی غدیر ۲ به طول ۹۰ کیلومتر پس از یک پروسه حدود ۴۵ روزه توسط نیروهای جهادی و تلاشگر قرارگاه خاتم الانبیاء به عنوان مجری اصلی طرح و سایر دستگاههای مرتبط و پشت سر نهادن سختی های فراوان از جمله عبور از ۸۹ مانع همچون لوله های آب، گاز، برق و غیره و گرمای طاقت فرسای این روزها، به یاری همگان به اتمام رسید، با اتمام این طرح شهرستان آبادان در طول شبانه روز از ۱۵۰ هزار متر مکعب آب شیرین و خرمشهر نیز از حدود ۹۵ هزار متر مکعب آب در طول شبانه روز بهره مند می شوند.

نوشتن دیدگاه