حل مشکل شوری آب آبادان تا چند هفته آینده

رئیس اداره امور آب و فاضلاب آبادان گفت: مشکل شوری آب آبادان به طور اساسی وطی چند هفته آینده حل می‌شود.

علیرضا خلیلی نیا سه‌شنبه‌شب اظهار کرد: شوری آب رودخانه بهمنشیر در حد آب دریا و به 16 هزار میکرو موس رسیده که باعث کاهش کیفیت آب این رودخانه شده است.

وی در مورد علت اصلی قطعی آب در برخی ساعات روز، افزود: با کاهش برداشت آب از بهمنشیر تا حدود ۲۰ هزار متر مکعب، شاهد قطعی آب در برخی از ساعات روز هستیم و با تکمیل خط آبرسانی دوم طرح غدیر به آبادان برداشت آب از رودخانه بهمنشیر به صفر می‌رسد و تمام آب مصرفی مورد نیاز مردم از خط غدیر با ای سی دو هزار میکروموس تأمین خواهد شد.

رئیس اداره امور آب و فاضلاب آبادان با بیان اینکه تا پایان تیرماه سال جاری، ساخت پل مارد و سد خاکی به پایان می‌رسد، گفت: با تکمیل سد خاکی مارد میزان شوری آب بهمنشیر به ۵ هزار میکروموس می‌رسد که برای مصارف کشاورزی خواهد بود و آب مصرفی مردم از طرح غدیر تأمین می‌شود.

وی در خصوص سهمیه‌بندی آب آبادان، گفت: هنوز تصمیمی در این خصوص اتخاذ نشده است؛ قطعی‌های روز گذشته به دلیل کاهش برداشت از بهمنشیر اتفاق افتاده بود و جهت حفظ کیفیت آب در ساعاتی قطعی داشتیم؛ این موضوع مختص روز گذشته است.

 

خلیلی نیا از اخذ نظرات مردم و نمایندگان مردم از سهمیه‌بندی آب در مدت چند هفته باقیمانده تا رسیدن آب غدیر به آبادان به عنوان یک گزینه ارائه شده، خبر داد و گفت: در حال حاضر مشکل کمیتی نداریم؛ فقط مشکل شوری آب وجود دارد که سهمیه‌بندی راهکاری جهت کنترل این شوری تا زمان تکمیل خط غدیر می‌باشد.

وی در بیان مطالبات مردم افزود: مطالبه مردم به حق بوده و بهره‌مندی آنان از آب با کیفیت یک خواسته به‌جا و درستی است که حق مردم است و تمام تلاش مسئولان بر آن است تا کارها در موعد مقرر خود به اتمام برسد و مشکل شوری آب به‌طور اساسی برطرف شود.

رئیس اداره امور آب و فاضلاب آبادان عنوان کرد: همراهی و حفظ آرامش از سوی مردم را نیاز داریم تا پروژه‌ها در موعد مقرر خود به اتمام برسد و مشکل شوری آب آبادان به طور اساسی و طی چند هفته آینده حل شود.

نوشتن دیدگاه