سراج: اولویت تیم ملی باید گل نخوردن باشد

بازیکن اسبق تیم ملی ایران گفت: بازیکنان تیم ملی نباید در باد پیروزی مقابل مراکش بخوابند و غرور را به خود راه دهند.

بهنام سراج امروز در خصوص پیروزی ارزشمند تیم ملی کشورمان مقابل مراکش در نخستین دیدار خود در جام جهانی 2018 روسیه، اظهار کرد: در بازی که بسیاری فکر می‌کردند با باخت ایران و یا تساوی به پایان خواهد رسید، فوتبال روی دیگر خود را نشان داد و ما این بازی را بردیم.

وی ادامه داد: عادلانه‌ترین نتیجه برای این دیدار مساوی دو تیم بود که ارسال بدون نقص «حاج‌صفی» مدافع حریف را دچار اشتباه کرد تا ایران بعد از 20 سال در جام جهانی به پیروزی دست یابد. بازیکن تیم ملی ایران در جام جهانی 98 فرانسه با اشاره به کیفیت فنی دو تیم، تصریح کرد: از نظر فنی تیم مراکش بهتر از ما بازی کرد، ولی ما منطقی بازی کردیم و در دفاع و ضدحملات با عقلانیت بازی را اداره کردیم که منجر به کسب پیروزی برای تیم ما شد، گر چه مساوی هم در این دیدار برای ما ارزشمند بود و به این نتیجه نیز رضایت داده بودیم.

سراج با عنوان این موضوع که در جام جهانی فوتبال اتفاقات غیر منتظره زیادی رخ می‌دهد که تیم ما هم از این رخدادها مصون نماند، افزود: در ابتدای بازی تیم ما نشان داد که به دنبال دفاع مطلق و استفاده از ضد حملات است و در چند مورد هم این کار به خوبی صورت گرفت و باعث ایجاد موقعیت برای تیم ما شد که با بی دقتی مهاجمان از دست رفت.

وی با اشاره به تاکتیکی که از سوی کادر فنی اتخاذ شده بود، یادآور شد: تاکتیک تیمی ما دفاع مستحکم برای جلوگیری از دریافت گل و تمرکز روی ضدحمله بود که تا حدودی در کار خود موفق بودیم، ضمن اینکه نباید از بازی خوب و تیم منسجم مراکش چشم پوشی کرد و این تیم برای اسپانیا و پرتغال نیز ایجاد زحمت خواهد کرد.

 

مربی آبادانی لیگ برتر فوتبال کشورمان، عنوان کرد: سیستم ایران 4-3-3 مطلق نبود، تیم ما در حقیقت با آرایش 4-2-3-1 و یا 4-1-4-1 در این بازی به میدان رفت و دو وینگر کناری تیم بیشتر در کار دفاعی شرکت داشتند تا کار حمله، حتی جهانبخش و انصاری‌فرد که دو بازیکن تاپ بین‌المللی هستند، موفق نشدند از جناح خود ارسالی را روی دروازه حریف صورت دهند و ما در حقیقت در این بازی با یک مهاجم نوک بازی کردیم.

سراج در خصوص عملکرد بازیکنان ایران در بازی مقابل مراکش گفت: «امید ابراهیمی» در این دیدار ستاره تیم ما بود و «بیرانوند» نیز روز خوبی داشت و در چند صحنه ناجی تیم ما بود و «مسعود شجاعی» تا دقیقه 60 بازی یک فوتبال ساده و شیک را ارائه کرد.

وی با اشاره به نیاز تیم ملی ایران به اتخاذ استراتژی بازی اول مقابل اسپانیا و پرتغال، تاکید کرد: ما غیر از سیستم بازی مقابل مراکش، هر سیستمی را روی مقابل پرتغال و اسپانیا پیاده کنیم به مشکل بر می‌خوریم، ما باید ابتدا سعی کنیم که گل دریافت نکنیم سپس منتظر بمانیم تا موقعیتی نصیب ما شود.

بازیکن اسبق تیم ملی ایران، اظهار کرد: اگر بخواهیم به حمله بپردازیم و از دفاع غافل شویم، قطعا متضرر خواهیم شد در حالی که گل نخوردن برای ما اهمیت بیشتری نسبت به گل زدن است، قطعا تساوی در دو بازی آینده بیشتر به کار ما خواهد آمد، ضمن اینکه با تساوی دو تیم اسپانیا و پرتغال ما شانس زیادی برای صعود داریم.

سراج در خصوص شرایط حاکم بر تیم ملی، بیان کرد: قطعا شرایطی که ایران امروز داشت و انگیزه‌ای که در بازیکنان وجود داشت، حاصل تلاش‌های سرمربی تیم است و تاثیر کی‌روش بود که بازیکنان را این‌گونه متعاقد کرد تا با جان و دل به بازی بپردازند ضمن اینکه نباید فاکتور تعصب را فراموش کرد، اما وقتی شرایطی به‌وجود آید که همه بازیکنان با جان و دل بازی کنند، این کار فقط از مربی مثل کی‌روش بر می‌آید.

وی در پایان خاطرنشان کرد: ما نباید در باد این برد بخوابیم و مغرور شویم، اگر این آفت در تیم ما به وجود بیاید امکان دارد نتیجه‌ای رقم بخورد که با آبروی ملی ما بازی شود اما با وجود بازیکنان با تجربه تیم و مدیریت سرمربی پرتغالی ما قطعا پس از این دیدار، این پیروزی به تاریخ سپرده خواهد شد و تلاش‌ها برای بازی دوم آغاز می‌شود.

نوشتن دیدگاه