نشست شورای اشتغال با حضور معاون وزیر کار در آبادان

شورای اشتغال با حضور معاون وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در فرمانداری آبادان برگزار شد.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در جلسه شورای اشتغال شهرستان آبادان گفت: صنعت در آبادان دچار رکود است و برای برطرف شدن مشکلات اقتصادی و اشتغالزایی باید برنا مه ای مدون با همفکری بخش دولتی و خصوصی عملیاتی شود.

عیسی منصوری افزود: اعطای تسهیلات برای تامین نقدینگی واحدهای صنعتی و کشاورزی شبیه مسکن عمل میکند و درمان رکود بخش صنعت نخواهد بود.

او با تاکید بر اینکه مشکل بیکاری در آبادان بیشتر مربوط به قشر کم سواد جامعه می شود افزود: چالش بیکاری فارغ التحصیلان اولویت دوم دولت در منطقه است.

معاون وزیر کار تعاون و رفاه اجتماعی گفت: بازارچه مرزی اروندکنار و غرفه های فروش محصولات بومی در محدوده یادمان والفجر 8 ، ظرفیت مناسبی برای اشتغالزایی در این منطقه است.

وی گفت: با رایزنی هایی که با مسئولان صندوق های ضمانت و تعاون صورت گرفته، مصوب شد زین پس ، پرداخت تسهیلات تا سقف 250 میلیون تومان به کشاورزان و کارافرینان، بدون ضمانت و تنها با گرفتن سفته انجام شود.

 

عیسی منصوری تاکید کرد: از شنبه بخشنامه ای از وزارت کار به سایر نهاد های زی ربط ابلاغ می شود که به موجب آن بررسی طرح های اقتصادی به جای ارسال به استان در کمیته های فنی و تخصصی در شهرستان صورت می گیرد و در کمترین زمان برای دریافت تسهیلات به بانکها ارائه می شود.

او گفت: طبق مصوبه طرح های پیش نهادی، باید هر طرح 10 روز در دستگاه ها ، 4 روز در کمیته فنی بررسی طرح ها و 14 روز نیز در بانکها بماند.

معاون وزیر کار تعاون و رفاه اجتماعی در ادامه با اشاره به شفاف نبودن نرخ اشتغال و بیکاری در کشور گفت: برای رسیدن به آمار دقیق بیکاری در جامعه، به زودی سامانه اشتغال ایرانیان را راه اندازی می کنیم که به موجب آن هر فرد ایرانی که کارت ملی دارد یک شناسنامه الکترونیک دریافت می کند که در آن وضعیت بیکاری، اشتغال و مهارت های وی گنجانده می شود.

لزوم توجه به ظرفیت های دهیاران برای توسعه اشتغال در روستاها و بحث های آموزشی برای مهارت افزایی کشاورزان و کار آفرینان از دیگر سخنان معاون وزیر کار تعاون و رفاه اجتماعی در نشست شورای اشتغال شهرستان ابادان بود.

نوشتن دیدگاه