جشنواره تئاتر استانی منطقه آزاد اروند برگزار می شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد اروند، از اعلام فراخوان دومین جشنواره تئاتر استانی منطقه آزاد اروند «یادواره شکست حصر آبادان» خبر داد.

همایون قنواتی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، با بیان این مطلب گفت: فراخوان دومین جشنواره تئاتر استانی منطقه آزاد اروند «یادواره شکست حصر آبادان» به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد اروند و با همکاری انجمن هنرهای نمایشی کشور و انجمن هنرهای نمایشی آبادان و خرمشهر، اعلام شد.

وی هدف از برگزاری این جشنواره را خلق تجربه های نوین در عرصه هنرهای نمایشی، حمایت از تولید و اجرای آثار فاخر نمایشی، ساماندهی بیشتر فعالیت های مختلف نمایشی، هویت بخشی به گروه های نمایش ثبت شده و ... دانست.

وی افزود: نمایش های ارسالی باید با موضوع حفظ ارزش های دفاع مقدس، حمایت از کالای ایرانی، تحکیم بنیان خانواده، بهرهود سبک زندگی ایرانی اسلامی، همدلی و نزدیکی اقدام مختلف منطقه، پیشگیری از آسیب های اجتماعی، تقویت مبانی و عوامل فرهنگی، افزایش نشاط و امید و بالا بردن سرمایه اجتماعی باشد.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد اروند، تصریح کرد: نمایش هایی که در راستای ترویج شعار «حمایت از کالای ایرانی» تولید و از بسترهای تاریخی، ادبی، اقتصادی، سیاسی، آداب و رسوم و سنت های منطقه و استان خوزستان باشد، در اولویت پذیرش قرار دارند.

وی گروه های نمایشی که طی یک سال گذشته اجرای عمومی داشتند، می توانند در این جشنواره شرکت کنند، ادامه داد: هیئت داوران جشنواره بر اساس کیفیت آثار حداکثر یک نمایش را برای حضور در سی و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر به اداره کل هنرهای نمایشی معرفی می کنند.

وی مهلت ارسال آثار را ۱۵ مرداد، اعلام نتایج بازبینی نمایش ها ۴ شهریور و زمان برگزاری جشنواره را ۱۴ تا ۱۶ شهریور سال جاری دانست و اضافه کرد: متقاضیان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به دبیرخانه جشنواره واقع در آبادان، بلوار معلم، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آبادان مراجعه کنند.

قنواتی، با اشاره به اینکه آثار پذیرفته شده به صورت زنده بازبینی و پس از اتمام، آثار راه یافته به جشنواره معرفی می شوند، اظهار کرد: به گروه‌ های راه یافته به نخستین جشنواره تئاتر منطقه آزاد اروند یادواره شکست حصر آبادان تا سقف ۲۰ میلیون ریال کمک هزینه پرداخت می شود.

نوشتن دیدگاه